Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MALLORCA 1-0 ATLETICO MADRID

Vedat Muriqi vendimtar, Mallorca mposhtë Atleticon

Vedat Muriqi vendimtar, Mallorca mposhtë Atleticon


9 April, 2022 @18:18

Pas shtatë humbjeve radhazi, Mallorca ka arritur të shënojë fitoren e parë në La Liga dhe atë ndaj Atletico Madridit me rezultat minimal 1-0.

Golin e vetëm dhe vendimtar të ndeshjes e ka shënuar sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, që tundi portën e Jan Oblakut në minutën e 68 të ndeshjes për t’ia sjellë tre pikët e para trajnerit të ri të ekipit, Javier Aguirre.

Mallorca është në zonë të rrezikshme (herë në, herë mbi) të LaLigas dhe në xhirot e mbetura do të kërkojë secilën pikë të mundshme për të shpëtuar stinorin në La Liga.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga