Të gjitha lajmet

ONIX - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi e nis me barazim

Foto: KF Vëllaznimi

Vëllaznimi e nis me barazim

25 August, 2019 @19:09

Me barazim ka filluar sezoni i ri për Vëllaznimin.

Gjakovarët, që sezonin e ri e nisin me lojtarët kryesorë të sezonit të kaluar jashtë klubit, sot barazuan 2-2 me Onixin në Istog.

Enis Miranaj i vendasve shënoi dy herë në fundin e pjesës së parë, derisa një gol i Besmir Fetahut në minutën e 72’ dhe një tjetër i Rron Rogovës për mysafirët pak pa përfunduar ndeshja, bënë që skuadrat t’i ndanin pikët mes vete.

TABELA AKTUALE

Xhiron e ardhshme, Vëllaznimi e pret Drenasin, kurse Onixi i shkon Istogut.

NË MITROVICË

Onbashi merr drejtimin e të rinjve të ‘89shit

25 August, 2019 @0:03

Ish futbollisti i dalluar i Trepçës, Seidi Onbashi, pas sukseseve të jashtëzakonshme të arritura me vashat e KFF Mitrovica, përmes…

RAMIZ SADIKU - DARDANA

Dardana fiton si mysafire

24 August, 2019 @19:37

Skuadra e Dardanës, si mysafire arriti ta mposhtë Ramiz Sadikun me rezultat 1-2. Golat për Dardanën erdhën nga Egzon Huruglica…

XHIRO 1

Liga e Parë, ndeshjet e ditës

24 August, 2019 @11:15

Pas barazimit mes Malishevës dhe KEK-ut dje, sot xhiroja hapëse e Ligës së Parë vazhdon me dy ndeshje të tjera. …

MALISHEVA - KEK-u

Në heshtje fillon Liga e Parë

23 August, 2019 @20:10

Sezona 2019/20 në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, ka startuar në heshtje. Ndeshja ndërmjet Malishevës dhe KEK-ut, ka…

XHIROJA E PARË

Sezoni i ri fillon në Malishevë

23 August, 2019 @14:16

Një javë pas Superligës, sot fillon Liga e Parë e Kosovës në futboll. Në stadiumin e qytetit “Liman Gegaj” në…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë