Të gjitha lajmet

SHKENDIJA HAJVALI

Visar Zogiani te Shkëndija

Visar Zogiani te Shkëndija

10 September, 2020 @15:40

Ish futbollisti i shumë skuadrave kosovare dhe jashtë si dhe personi që drejton Shoqatën e Futbollistëve të Kosovës, Visar Zogiani, është anëtari më i ri i Shkëndijës së Hajvalisë.

Njoftimin e ka zyrarizuar klubi i posathemeluar në paralagje të Prishtinës me trajner Emin Bajramin, derisa i kanë dëshiruar suksese Visarit në punën me gjeneratat e reja të skuadrës.

Detyra primare e Zogianit do të jetë të inkuadrojë skuadrën në Ligë të Dytë të Kosovës.

KOCEV, HUSEINI & LILA

Tre përforcime te A&N, synim Superliga

Foto: A&N

10 September, 2020 @11:18

Skuadra e re prizrenase, A&N, ditë më parë ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me tre lojtarë të…

FFK

Shtyhet Superliga

8 September, 2020 @23:00

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet dhe opinionin se Komisioni për Çështje Urgjente i KE-s ka vendosur që fillimi…

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi me dy përforcime të reja e mbyllë afatin

4 September, 2020 @12:40

Vëllaznimi ka shtuar në skuadër edhe dy përforcime. Elvis Hysenaj dhe Enis Velija kanë arritur marrëveshje me skuadrën gjakovare. Të…

LIRIA

Liria transferon ish-lojtarin e Drenicës

FOTO / Liria

2 September, 2020 @21:23

Skuadra prizrenase, Liria, ka zyrtarizuar mesfushorin, Diar Mustafa. Diari ka nënshkruar kontartë një vjeçare me Lirinë. Mustafa muaj më parë…

KEK-u

Florim Bërbatovci kthehet në fole

31 August, 2020 @19:44

Skuadra e KEK-ut rikthen ish-lojtarin e saj, Florim Bërbatovcin. Florimi ka nënshkruar kontratë një vjeçare me “elektricistët”. Bërbatovci ka përvojë…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë