Të gjitha lajmet

RAMIZ SADIKU - VITIA

Vitia falë Statovcit fiton në fund

Foto: KFVitia/fb

Vitia falë Statovcit fiton në fund

13 April, 2019 @17:16

Tre pikët e mëdha për Vitinë kanë ardhur sot në minutën e fundit të ndeshjes.

Të drejtuar nga Milazim Zuzaku mysafirët kanë arritur të shënojnë fitore në fund të ndeshjes falë golit të Urim Statovcit, derisa Ramiz Sadiku u mposht në shtëpi dhe rrezikon rënien tash.

TABELA AKTUALE

Përndryshe kjo është fitorja e dytë me radhë për Vitinë, që e mban ekipin në luftë për në PlayOff të Superligës pasi që ekipi tashmë mbetet vetëm 3 pikë larg vendit të tretë dhe aktualisht 1 pikë larg vendit të katërt.

KUPA E KOSOVËS

Finalistët e Kupës së Kosovës, caktohen sot

1 May, 2019 @11:06

Sot me fillim nga ora 15:30, do të caktohen dy finalistët e Kupës së Kosovës në futboll. Trepça ‘89 e…

RAMIZ SADIKU - BESA

Mposhtet në Prishtinë, rrezikon vendin e dytë

27 April, 2019 @18:06

Me një penallti të shndërruar në gol në minutën e pestë të kohës shtesë, skuadra e Ramiz Sadikut ka arritur…

2 KORRIKU - VUSHTRRIA

Lideri deklasohet në kryeqytet

27 April, 2019 @17:58

Një rezultat tejet befasues ka ardhur sot nga Liga e Parë e Kosovës në futboll. Skuadra e Vushtrrisë, liderja e…

VENDIMI I KOMITETIT EKZEKUTIV

Vendim i FFK-së, xhirot e fundit krejt njëjtë

TOPSPORTI/ A. P.

25 April, 2019 @14:26

Në mbledhjen e fundit të KE të FFK-së është marrë vendim që të implementohet neni 14 i PG lidhur me…

VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

21 April, 2019 @18:15

As me trajnerin e ri Blerim Mula që debutoi sot për Vëllaznimin pas largimit të Ismet Munishit, kuqezinjtë e Gjakovës…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë