Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Vjen oferta edhe nga Ligue 1 për Muriqin

Foto: fenerbahce/fb

Vjen oferta edhe nga Ligue 1 për Muriqin

26 May, 2020 @0:58

Me paraqitjet e këtij stinori te Fenerbahçe, për sulmuesin e Kosovës Vedat Muriqi, ka ardhë edhe një ofertë befasuese, bëjnë të ditur mediat turke sot.

Në stinorin 2020/21 ekipi i Ligue 1 të Francës, Rennes, është duke shikuar të përforcojë sulmin e skuadrës dhe zgjidhja e tyre aktualisht është Vedat Muriqi, ka shkruar sonte NTV.

Pas anulimit të stinorit në Ligue 1 dhe përfundimit në vend të tretë, si dhe sigurimit të Ligës së Kampionëve për herë të parë në histori të klubit - Rennes pret ngritjen e fondeve dhe Muriqin si opcion serioz për të rritur numrin e golave të shënuara.

NTV nuk ka bërë të ditur shifrën e ofertës në fjalë, e as reagimin e Fenerbahçes për këtë.

E sulmuesi i Kosovës që ka kontratë deri në vitin 2023 me verdhekaltërit nga Stambolli, këtë stinor në 28 ndeshje zyrtare me ekipin ka shënuar 15 gola e 5 asistime.

Deri tash për Muriqin kanë qenë të interesuara klubet nga Premier League, Championship dhe Serie A.

NË GJYQ

Amiens padit Ligue 1 për rënie nga elita

13 May, 2020 @1:00

Klubi i futbollit, Amiens, që me vendim ka rënë nga elita e futbollit francez, Ligue 1, ka nisur padi ndaj…

MEMPHIS DEPAY

Milan drejt Depayit

6 May, 2020 @23:08

Para pak minutash Tuttomercatoweb ka bërë të ditur se Milan po përgatit ofertë për sulmuesin e Olympique Lyonit, Memphis Depay.…

JESE KAMPION

Për 1min lojë në sezon, merr medaljen e kampionit

2 May, 2020 @23:57

Futbollisti spanjoll i Paris St Germainit për vetëm një minutë të luajtur për ekipin e tij në stinorin 2019/20 ka…

GARAT EVROPIANE

Për vetëm një pikë, Arbër Zeneli me Reims sigurojnë EuropaLigën

Foto: StadeDeReimsOfficial

30 April, 2020 @18:38

Pasi që stinori në Ligue 1 të Francës mori fund ditë më parë me vendim të qeverisë së atjeshme, sot…

VENDIMET E FUNDIT PËR LIGUE 1

PSG shpallet kampion, Lyon humbësi më i madh

30 April, 2020 @18:26

Para pak çastesh edhe zyrtarisht doli vendimi që i jep fund Ligue 1 dhe 2 këtë stinor 2019/20, duke shpallë…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1