Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAHOVECI - PRISHTINA

Vreshtarët bindshëm ndaj Prishtinës, vjen fitorja pas 3 humbjeve rresht

Vreshtarët bindshëm ndaj Prishtinës, vjen fitorja pas 3 humbjeve rresht


1 December, 2021 @21:23

Skuadra e Rahoveci, me një performancë të mirë e mposhti Prishtinën në Mizahir Isma me rezultat 93-76.

10 minutëshi i parë ishte i ngushtë 26-24, derisa në çdo çerek, Rahoveci arriti ta thellojë epërsinë dhe kështu e regjistroi një fitore të rëndësishme në vazhdim të Superligës.

Milik Yarbrough me 20 pikë e 8 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Fisnik Rugova me 18 pikë e 6 kërcime, Musab Mala me 17 pikë dhe Cavon Baker me 14 pikë të tjera.

Te Prishtina koshashënuesi më i mirë ishte Jan Palokaj me 18 pikë dhe Wendell Mitchell me 10 pikë, 9 kërcime e 7 asistime.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e parë e Rahovecit përveç dy fitoreve kundër Dritës. Vreshtarët tani kanë bilanc prej 3 fitoreve e 9 humbjeve, kurse Prishtina me 6 fitore e 6 humbje.


RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Rahoveci ruan epërsinë

FBK Superliga

Ç3: Rahoveci ruan epërsinë

01/12/21 @ 20:35

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Ylli - Drita

FBK Superliga

Highlights: Ylli - Drita

01/12/21 @ 20:17

RAHOVECI - PRISHTINA

Ngritet epërsia në Mizahir Isma

FBK Superliga

Ngritet epërsia në Mizahir Isma

01/12/21 @ 19:55

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç1: Rezultati i ngushtë pas 10 minutave (Rahoveci-Prishtina)

FBK Superliga

Ç1: Rezultati i ngushtë pas 10 minutave (Rahoveci-Prishtina)

01/12/21 @ 19:29

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Prishtina

FBK Superliga

Pesëshet e para: Rahoveci - Prishtina

01/12/21 @ 19:00

YLLI - DRITA

Sirko debuton me triple-double, Ylli lehtë ndaj Dritës

FBK Superliga

Sirko debuton me triple-double, Ylli lehtë ndaj Dritës

01/12/21 @ 18:49

YLLI - DRITA

Ç3: 93 pikë nga Ylli, edhe 10 minuta larg fitores

FBK Superliga

Ç3: 93 pikë nga Ylli, edhe 10 minuta larg fitores

01/12/21 @ 18:20

YLLI - DRITA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Drita

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Drita

01/12/21 @ 17:48

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Rahoveci ruan epërsinë

FBK Superliga

Ç3: Rahoveci ruan epërsinë

01/12/21 @ 20:35

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Ylli - Drita

FBK Superliga

Highlights: Ylli - Drita

01/12/21 @ 20:17

RAHOVECI - PRISHTINA

Ngritet epërsia në Mizahir Isma

FBK Superliga

Ngritet epërsia në Mizahir Isma

01/12/21 @ 19:55

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç1: Rezultati i ngushtë pas 10 minutave (Rahoveci-Prishtina)

FBK Superliga

Ç1: Rezultati i ngushtë pas 10 minutave (Rahoveci-Prishtina)

01/12/21 @ 19:29

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Prishtina

FBK Superliga

Pesëshet e para: Rahoveci - Prishtina

01/12/21 @ 19:00

YLLI - DRITA

Sirko debuton me triple-double, Ylli lehtë ndaj Dritës

FBK Superliga

Sirko debuton me triple-double, Ylli lehtë ndaj Dritës

01/12/21 @ 18:49

YLLI - DRITA

Ç3: 93 pikë nga Ylli, edhe 10 minuta larg fitores

FBK Superliga

Ç3: 93 pikë nga Ylli, edhe 10 minuta larg fitores

01/12/21 @ 18:20

YLLI - DRITA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Drita

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Drita

01/12/21 @ 17:48

YLLI - DRITA

Ç1: Sirko po shkëlqen, Ylli me epërsi dyshifrore

FBK Superliga

Ç1: Sirko po shkëlqen, Ylli me epërsi dyshifrore

01/12/21 @ 17:24

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Drita

FBK Superliga

Pesëshet e para: Ylli - Drita

01/12/21 @ 16:55


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga