Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - FLAMURTARI

Vushtrria shpërdoron epërsinë, Krasniqi e Stullqaku shpëtojnë Flamurtarin

Vushtrria shpërdoron epërsinë, Krasniqi e Stullqaku shpëtojnë Flamurtarin

7 October, 2019 @17:02

Përkundër faktit që krijoi epërsi dygolëshe pas 60 minutave lojë, skuadra e Vushtrrisë u dorëzua në çerekun e tretë të ndeshjes, për t’u ndalur kështu në barazim 2-2 nga Flamurtari.

Klevis Lushaku në minutën e 30’ dhe Matheus De Paula në të 60’ bënë që vushtrriasit të krijonin epërsi të dyfishtë, mirëpo golat e Egzon Krasniqit (67’) dhe Torviol Stullqakut (80’) bënë që mysafirët të kthehen në lojë dhe të rikthehen në kryeqytet me një pikë.

TABELA AKTUALE

Ky barazim bën që të dyja skuadrat në fjalë të ndodhen pranë njëra-tjetrës në zonën e ftohtë të tabelës.

Xhiron e ardhshme, Vushtrria i shkon Dukagjinit, kurse Flamurtari e pret Drenicën.

TREPÇA '89 - FERONIKELI

Kampioni ndalet në “Riza Lushta”

7 October, 2019 @16:54

Pa fitues është mbyllur dueli mes Trepçës ‘89 dhe Feronikelit në “Riza Lushta”. Skuadrat në fjalë përkundër plot rasteve për…

BALLKANI - PRISHTINA

Prishtinën e ndëshkon ish-lojtari, Ballkani i Munishit lider

7 October, 2019 @16:45

Vjen humbja e parë e Armend Dallkut si kryetrajner i Prishtinës. Kryeqytetasit sot u mposhtën me rezultat minimal 1-0 nga…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Feronikeli

7 October, 2019 @14:21

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe të Feronikelit. TREPÇA ‘89: Beqiri, Asare, Pira, Statovci, Jashari, Jeancques, Traore Emini,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Flamurtari

7 October, 2019 @14:16

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Flamurtarit. VUSHTRRIA: Tahiri, Dragusha, Hoxhaj, Lushtaku, Agusto, Maxhuni, Azemi, Vinicius, Gashi, Lamçja,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

7 October, 2019 @14:04

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ballkanit dhe të Prishtinës. BALLKANI: Ruxhi, Potoku, Sinani, Berisha, Krasniqi, Kuç, Gashi, Hoxha, Baftiu, Topalli,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga