Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STAR OF THE GAMEWEEK XV

Walid Hamidi (Ballkani) - Ylli i javës (15)

Walid Hamidi (Ballkani) - Ylli i javës (15)


29 November, 2023 @15:22

Futbollisti i Ballkanit, Walid Hamidi, është përzgjedhur lojtari më i mirë i xhiros së pesëmbëdhjetë të Superligës së Kosovës në futboll nga Federata e Futbollit e Kosovës.

Mesfushori i krahut i Ballkanit ka pasur paraqitje impresive në duelin ku ekipi i tij shënoi fitore ndaj Malishevës 0-2, ndërsa komisioni i veteranëve të futbollit që jep çmimin e lojtarit të javës, ka vendosur që kësaj radhe Yll i javës të jetë algjeriani Walid Hamidi, për të cilin është hera e parë në karrierë që merr këtë çmim simbolik nga FFK-ja.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga