Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MANCHESTER UNITED

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo rikthehet te Manchester United!

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo rikthehet te Manchester United!


27 August, 2021 @17:56

Çfarë dite interesante në futbollin botëror!

Deri sot në mëngjes menduam se Ronaldo do të transferohej te Manchester City, por gjithçka ndryshoi shumë shpejt.

Tashmë zyrtarisht Cristiano Ronaldo është transferuar te Manchester United, për t’u rikthyer te skuadra prej së cilës u largua në verën e vitit 2009.

Lajmi u bë zyrtar nga 20-herë kampioni anglez, ndërkohë kontrata me Ronaldon raportohet të jetë 2-vjeçare. Për Ronaldon United i pagoi Juventusit rreth 24 milionë euro.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League