Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TE TË GJITHA GRUPMOSHAT

Zyrtarisht nis afati kalimtar

Zyrtarisht nis afati kalimtar


26 August, 2019 @10:47

Federata e Basketbollit të Koosvës (FBK) ka bërë të ditur tash se prej nesër hapet edhe zyrtarisht afati kalimtar i basketbollistëve në të gjitha grupmoshat.

Njëjtë, bëhet edhe paraqitja e lojtarëve të huaj te të gjitha ekipet që kanë interes, ndërsa ka kërkuar nga ekipet që të respektojnë rregulloret lidhur me kalim dhe regjistrim të lojtraëve prej ekipi në ekip.

“Federata e Basketbollit e Kosovës ju njofton se nga 27.8.2019 deri më 7.9.2019 do të jetë afati kalimtar për të gjitha grupmoshat, si dhe paraqitja e lojtarëve të huaj. Ju lutemi që për paraqitjen e lojtarëve të respekoni rregulloret mbi kalim dhe regjistrim të lojtarëve,” ka shkruar njoftimi i FBK-së.

Derisa Superliga pritet të fillojë në fund-shtator ose fillim-tetor, aktualisht prej ekipeve të Superligës, Rahoveci është më i angazhuari për shkak të debutimit në gara ndërkombëtare, derisa ekipet tjera janë ende në pushime verore.


COACH

Muhammed Thaçi në krye të Tbilisit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Muhammed Thaçi në krye të Tbilisit

25/08/19 @ 23:12

MIZAHIR ISMA

Rahoveci numëron karrigat e palestrës

FBK Superliga/International

Rahoveci numëron karrigat e palestrës

25/08/19 @ 17:12

KAMPIONI I FUNDIT I BOTËS

SHBA publikon listën për Botëror, mungon Kuzma

Kina 2019

SHBA publikon listën për Botëror, mungon Kuzma

25/08/19 @ 02:08

KAMPIONATI EVROPIAN U16 / DIVIZIONI B

Pas 5 humbjeve, vjen fitorja

Përfaqësuesja

Pas 5 humbjeve, vjen fitorja

23/08/19 @ 21:45

BASHKIMI (F)

Vashat e Bashkimit, transferojnë qendrën nigeriane

FBK Liga e Femrave

Vashat e Bashkimit, transferojnë qendrën nigeriane

23/08/19 @ 17:14

TRANSFER

Edon Maxhuni transferohet në Spanjë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Edon Maxhuni transferohet në Spanjë

23/08/19 @ 14:22

EKSKLUZIVE

E.J. Boyce, amerikani i dytë te Trepça

FBK Superliga

E.J. Boyce, amerikani i dytë te Trepça

22/08/19 @ 17:41

JURE GUNJINA

Rahoveci zyrtarizon përforcimin kroat

FBK Superliga

Rahoveci zyrtarizon përforcimin kroat

22/08/19 @ 13:17

SPANJA

Lista e Spanjës, mungojnë Diop e Fernandez

Kina 2019

Lista e Spanjës, mungojnë Diop e Fernandez

22/08/19 @ 12:47

EKSKLUZIVE

Trepça nënshkruan me amerikanin Kennedy

FBK Superliga/Transfere

Trepça nënshkruan me amerikanin Kennedy

21/08/19 @ 22:13

KONFIRMOHET PJESËMARRJA

Kampioni konfirmohet i pari

Liga Unike/FBK Superliga

Kampioni konfirmohet i pari

20/07/21 @ 08:39

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

FBK Superliga

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

19/07/21 @ 22:52

PEJA

Peja rikthen edhe Hajzerin

FBK Superliga/Transfere

Peja rikthen edhe Hajzerin

19/07/21 @ 20:09

KOSOVA U20

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

18/07/21 @ 18:37

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

KB PEJA

KB Peja me paralajmërim premtues

FBK Superliga

KB Peja me paralajmërim premtues

17/07/21 @ 14:29

PEJA

Peja rikthen ish-trajnerin

FBK Superliga

Peja rikthen ish-trajnerin

14/07/21 @ 19:31

BASHKIMI

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

FBK Superliga/Transfere

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

13/07/21 @ 17:41

GOLDEN EAGLE YLLI

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

FBK Superliga/Transfere

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

12/07/21 @ 19:22


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga