Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Foto: prishtinafc.com/ Sabien Lilaj duke vrapuar gjate perballjes se djeshme ndaj Ferencvarosit ne stadiumin "Fadil Vokrri"

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët


14 July, 2021 @8:03

Përveç se u eliminua nga raundi i parë kualifikues i Ligës së Kampionëve, Prishtina ka bërë të ditur se ka dy lojtarë të lënduar pas ndeshjes ndaj Ferencvarosit.

Bardhekaltërit kanë bërë të ditur se Qëndrim Zyba dhe Sabien Lila pas ndeshjes kanë pasur lëndime, ndërsa sot do të kryejnë kontrollimet e nevojshme mjekësore për të parë nivelin e lëndimit dhe mundësinë për tu kthyer sa më shpejt në fushë.

“Qëndrim Zybës pritet t’i shihet shkalla e lëndimit, ndërsa Sabien Lila duket të ketë lëndim të lehtë,” ka shkruar ndër të tjera njoftimi i bardhekaltërve.

Prishtina pas eliminimit nga raundi i parë kualifikues i Ligës së Kampionëve, bie në raundin e dytë kualifikues të Conference League.

Aty bardhekaltërit do të presin humbësin e përballjes nga raundi i parë kualifikues i Ligës së Kampionëve, Alashkent - Connah’s Quay.


CONFERENCE LEAGUE

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

Europa League

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

13/07/21 @ 23:04

CHAMPIONS LEAGUE

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

Champions League/International

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

13/07/21 @ 22:54

GJILANI

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

13/07/21 @ 22:43

PRISHTINA - FERENCVAROS

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

Champions League/International

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

13/07/21 @ 21:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ferencvaros

Champions League

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ferencvaros

13/07/21 @ 18:43

HAJDUK SPLIT

Lumbardh Dellova prezentohet te Hajduk Split

International/Sportistë shqiptarë në botë

Lumbardh Dellova prezentohet te Hajduk Split

13/07/21 @ 18:04

TOP 11

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

Evropiani/International

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

13/07/21 @ 11:37

GIORGIO CHIELLINI

Diçka magjike

Evropiani/Serie A/International

Diçka magjike

12/07/21 @ 11:54

PAS NDESHJES

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

Evropiani/Serie A/International

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

12/07/21 @ 01:01

PLAYER RATINGS @ FINAL

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

Evropiani/Serie A/International

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

12/07/21 @ 00:49

FINALJA EURO2020

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

Evropiani/Serie A/International

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

11/07/21 @ 23:55

11-SHET

Formacionet zyrtare: Italia - Anglia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Italia - Anglia

11/07/21 @ 19:49

EURO2020

Dita 31, dita e finales

Evropiani

Dita 31, dita e finales

11/07/21 @ 11:52

EURO 2020

Southgate tregon se cili lojtar është i dyshimt për finale

Evropiani

Southgate tregon se cili lojtar është i dyshimt për finale

10/07/21 @ 21:19

KAMPIONATI EVROPIAN

Ceferin: Nuk do ta mbështes më formatin e Kampionatit Evropian

Evropiani

Ceferin: Nuk do ta mbështes më formatin e Kampionatit Evropian

10/07/21 @ 13:30

ITALIA

Chiellini: Jemi një centimetër larg trofeut

Evropiani/Serie A

Chiellini: Jemi një centimetër larg trofeut

09/07/21 @ 16:30


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani