Të gjitha lajmet

JAVA XXVII

3 ndeshje nga Liga e Parë

3 ndeshje nga Liga e Parë

28 April, 2018 @9:51

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen 3 ndeshje në kuadër të Ligës së Parë të Kosovës në futboll.

Fushë Kosova e pret në shtëpi Bashkimin e Koretinit, 2 Korriku e pret Hajvalinë në mini-derbin e kryeqytetit, kurse Rahoveci luan si mysafir i Onixit.

TABELA AKTUALE LIGA E PARË

5 takimet e tjera të xhiros luhen nesër në po të njëjtën orë.

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 April, 2018 @10:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të mund të përcaktoj të ardhmen e disa…

JAVA XXIX

Ndeshje në Prizren e Skenderaj

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @9:45

Dy nga gjashtë ndeshjet e xhiros së XXIX të Superligës së Kosovës në futboll zhvillohen sot. Në Prizren Gjiani do…

MIQËSORE

Konfirmohet data për “vëllazëroren” Kosovë-Shqipëri

BOROZANI

27 April, 2018 @21:50

Miqësora apo më mirë thënë “vëllazorja” e shumë-përfolur ndëmjet Kosovës dhe Shqipërisë, tashmë ka datë të caktuar zyrtarisht. Kosova e…

BARCELONA

Iniesta - Barcelona, fundi i një epoke!

27 April, 2018 @15:30

Fundi i një epoke! Pas 16 sezoneve me skuadrën e Barcelonës, Andres Iniesta, mesfushori legjendar i katalunasve, sot e ka…

EUROPA LEAGUE: 1/2

Dominim i pafrytshëm i Arsenalit, Griezmann ‘ndëshkon’

26 April, 2018 @23:05

Përkundër dominimit total dhe rasteve të panumërta për shënim, takimi i parë gjysmëfinal mes Arsenalit dhe Atletico Madridit në kuadër…

MARSEILLE - SALZBURG

Payet me asistime, afron Marseillein në finale

Foto: EuropaLeague/fb

26 April, 2018 @22:57

Mesfushori i reprezentacionit të Francës, Dimitri Payet ka asistuar dy herë për bashkëlojtarët e tij sonte, ashtu që ekipi i…

KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi e Ballkani, nikoqirë në ndeshjet e para

Foto: FFK

13 February, 2019 @13:35

Pas shortit të tërhequr në selinë e FFK-së sot, Vëllaznimi e Ballkani janë përzgjedhur të jenë nikoqir në duelet e…

KUPA E KOSOVËS

Ora dhe data e shortit të gj’finales së Kupës

12 February, 2019 @12:15

FFK ka bërë të ditur sot se shorti i gjysmëfinales së Kupës së Kosovës do të hidhet nesër, 13 shkurt,…

UEFA NJOFTON FFK-në

Anti-trukim: 5 kompani monitorojnë dy ligat e Kosovës, Kupën dhe reprezentacionin

Foto: FFK

11 February, 2019 @23:21

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kuptuar sot nga UEFA-ja se Superliga e Kosovës dhe Liga e Parë, Kupa…

ÇEREKFINALJA: KIKA - BALLKANI

Ballkani siguron gjysmëfinalen pas vazhdimeve

Foto: KFBallkani/fb

10 February, 2019 @15:46

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin me bar sintetik në Gjilan, skuadra e Ballkanit ka triumfuar 0-1 ndaj skuadrës vendase…

KIKA - BALLKANI

Kika vs. Ballkani, 11-shet startuese

10 February, 2019 @12:41

Janë publikuar formacionet startuese të Kikës dhe Ballkanit, të cilat sot mes vete ndeshen në kuadër të çerekfinales së Kupës…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë