Të gjitha lajmet

BARCELONA

Iniesta - Barcelona, fundi i një epoke!

Iniesta - Barcelona, fundi i një epoke!

27 April, 2018 @15:30

Fundi i një epoke!

Pas 16 sezoneve me skuadrën e Barcelonës, Andres Iniesta, mesfushori legjendar i katalunasve, sot e ka konfirmuar largimin e tij nga kjo skuadër. Që nga fundi i këtij sezoni, Iniesta nuk do të jetë më pjesë e Barcelonës, ndërsa aventura e tij pritet të vazhdojë në një kontinent tjetër.

“Jam ky që jam falë Barcelonës dhe La Masias, prandaj i falënderohem të gjithëve për këtë. Nuk mund të luaj kundër Barcelonës, prandaj karriera ime do të vazhdojë në një kontinent tjetër, jo në Evropë.” - u shpreh Iniesta në konferencën e sotme për shtyp.

Për Barcelonën Iniesta i ka zhvilluar gjithsej 669 paraqitje, gjatë të cilave ka shënuar 57 gola dhe ka fituar 31 trofe të ndryshëm.

Për më tepër, Iniesta është një nga lojtarët e rrallë që ka fituar secilin titull të mundshëm si me klub e ashtu edhe me kombëtare, ndërsa për t’u veçuar është fakti që Don Andres është lojtari i vetëm në histori të futbollit që është shpallur “Lojtari i ndeshjes” në një finale të Botërorit, Evropianit dhe Ligës së Kampionëve.EUROPA LEAGUE: 1/2

Dominim i pafrytshëm i Arsenalit, Griezmann ‘ndëshkon’

26 April, 2018 @23:05

Përkundër dominimit total dhe rasteve të panumërta për shënim, takimi i parë gjysmëfinal mes Arsenalit dhe Atletico Madridit në kuadër…

MARSEILLE - SALZBURG

Payet me asistime, afron Marseillein në finale

Foto: EuropaLeague/fb

26 April, 2018 @22:57

Mesfushori i reprezentacionit të Francës, Dimitri Payet ka asistuar dy herë për bashkëlojtarët e tij sonte, ashtu që ekipi i…

MË 6 MAJ

Përcaktohet referi i El Clasicos

Foto: EstadioDeportivo via Google

26 April, 2018 @16:40

Dueli i radhës ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit zhvillohet më 6 maj, ndërsa sot Federata spanjolle e futbollit ka deleguar…

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Caktohet stadiumi i finales së Kupës

BOROZANI/ E. D./Arkiv

26 April, 2018 @16:31

Përballja finale e Kupës së Kosovës në futboll, që do të vë luftë për trofe Prishtinën dhe Vëllaznimin është përcaktuar…

CAKTOHEN DATAT

Barazhi i Superligës, në fund të majit

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

26 April, 2018 @16:24

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka përcaktuar sot datat e ndeshjeve të barazhit të Superligës dhe stadiumin ku do…

DËNOHEN TRAJNERËT PAS DERBIT

Batatina €1000, Isufi €300

Foto: KFLlapi/fb

26 April, 2018 @16:09

Janë gjobitur edhe trajnerët e dy ekipeve nga ndeshja derbi e xhiros së kaluar ku Drita mposhti Llapin si mysafir…

REAL MADRID - SEVILLA

Real Madridi ia rrëmben pozitën e Sevillas

19 January, 2019 @18:16

Real Madridi duke e mposhtur Sevillan me rezultat 2-0, u vendos në pozitën e tretë në La Liga. Shënuesit për…

KIKO CASILLA

Portieri i Realit, te Leeds United

17 January, 2019 @19:24

Katër vite e gjysëm është konrtata të cilën e nënshkroi portieri i deritashëm i Real Madridit, Kiko Casilla, me Leeds…

REAL BETIS - REAL MADRID

Jetike nga zëvendësuesi, për kthim në zonën Champions

Foto: realmadrid/fb

13 January, 2019 @23:04

Real Madrid edhe pse vështirë, i është kthyer fitores. Fitorja e parë e vitit 2019, ndërsa e para pas…

BARCELONA - EIBAR

Historia e La Ligas, Messi

13 January, 2019 @22:48

Lionel Messi ka shënuar golin e 400-të të tij në La Liga, ndërsa Barcelona me golin e tij dhe dy…

ATHLETIC BILBAO - SEVILLA

Bilbao falë Williamsit, ngritet

Fotot: Athletic Bilbao Official

13 January, 2019 @18:45

Sulmuesi i Athletic Bilbaos, Inaki Williams, ka shënuar dy herë sot për t’ia dhënë ekipit të tij fitoren e katërt…

Të gjitha lajmet nga La Liga