Të gjitha lajmet

MË 6 MAJ

Përcaktohet referi i El Clasicos

Foto: EstadioDeportivo via Google

Përcaktohet referi i El Clasicos

26 April, 2018 @16:40

Dueli i radhës ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit zhvillohet më 6 maj, ndërsa sot Federata spanjolle e futbollit ka deleguar gjyqtarin kryesor të takimit, që do të ndajë drejtësinë në derbin më të shikuar në botë.

Alejandro Jose Hernandez Hernandez do të jetë gjyqtari kryesor i ndeshjes, që i takon xhiros së XXXVI të La Ligas.

Barcelona - Real Madrid zhvillohet në Camp Nou me fillim prej orës 20e45 më kohën tonë lokale.FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Caktohet stadiumi i finales së Kupës

BOROZANI/ E. D./Arkiv

26 April, 2018 @16:31

Përballja finale e Kupës së Kosovës në futboll, që do të vë luftë për trofe Prishtinën dhe Vëllaznimin është përcaktuar…

CAKTOHEN DATAT

Barazhi i Superligës, në fund të majit

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

26 April, 2018 @16:24

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka përcaktuar sot datat e ndeshjeve të barazhit të Superligës dhe stadiumin ku do…

DËNOHEN TRAJNERËT PAS DERBIT

Batatina €1000, Isufi €300

Foto: KFLlapi/fb

26 April, 2018 @16:09

Janë gjobitur edhe trajnerët e dy ekipeve nga ndeshja derbi e xhiros së kaluar ku Drita mposhti Llapin si mysafir…

LLAPI

Pa shikues si vendas, deri në fund të stinorit

KFLlapi/fb

26 April, 2018 @16:01

Skuadra e Llapit për shkak të incidenteve nga tifozëria në përballjen derbi ndaj Dritës, ku vendasit u mposhtën 1-3, është…

VENDIMET E KD-së

Vushtrrisë gjobë 1 mijë euro

BOROZANI/A.P./Arkiv

26 April, 2018 @15:52

Skuadra e Vushtrrisë, që po mëton inkuadrimin në Superligë nga Liga e Parë, ka marrë një dënim të madh në…

VENDIMET E KD

1500 euro dënim Lirisë

BOROZANI/Arkiv

26 April, 2018 @15:42

Për shkak të lëshimeve në organizim në ndeshjen e fundit si vendas, Liria-Llapi, klubi i Lirisë është dënuar me 1…

1/2: BAYERN - REAL

Hap gjigand i kampionit drejt finales

Foto: championsleague/fb

25 April, 2018 @22:41

Real Madrid ka përmbysur epërsinë e hershme të Bayernit në Mynhen sonte, për të fituar ndeshjen 1-2 dhe për të…

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 April, 2018 @22:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar stinorin, si për ekipin e Liverpoolit, ashtu edhe për reprezentacionin, me të cilët…

1/2: LIVERPOOL - ROMA

Përkundër shkëlqimit të Liverpoolit, vendoset në Romë

Fotot: UEFAChampionsLeague/fb

24 April, 2018 @22:33

Dy golat e shënuara në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes nga Roma, kanë lënë të hapur ndeshjen gjysmëfinale ndërmjet…

1/2: LIVERPOOL - ROMA

Liverpool vs. Roma, formacionet startuese

24 April, 2018 @19:31

Rreth 1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet për skuadrat që e hapin fazën gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

EIBAR - LEVANTE

Bardhi asiston në goleadë

9 December, 2018 @17:08

Mesfushori shkupjan i Levantes, Enis Bardhi, ka asistuar në njërin gol të ekipit të tij sot, në përballjen që Eibar…

ESPANYOL - BARCELONA

Messi superior, e katërta me radhë për Barçën

Foto: FCBarcelona/tw

8 December, 2018 @22:35

Barcelona ka shënuar fitore në derbin lokal ndaj Espanyolit, në saje të paraqitjes maestrale të argjentinasit, Lionel Messi.

GONZALO PLATA

Barcelona ‘frikësohet’ nga talenti ekuadorian

7 December, 2018 @15:02

Skuadra e Barcelonës është duke monituar me kujdes procesin e zhvillimit të krahut ekuadorian, Gonzalo Plata, që luan në Independiente…

COPA LIBERTADORES FINAL

Në pritje të huliganëve

7 December, 2018 @14:54

Policia spanjolle ka bërë të ditur sot se pret deri në 500 huliganë argjentinas të arrijnë në Madrid, para finales…

MALCOLM

Talenti lëndohet pas golit

7 December, 2018 @14:47

Barcelona ka bërë të ditur se lojtari i ri i saj, Malcom, është lënduar dhe do të mungojë për 2…

Të gjitha lajmet nga La Liga