Të gjitha lajmet

1/2: LIVERPOOL - ROMA

Përkundër shkëlqimit të Liverpoolit, vendoset në Romë

Fotot: UEFAChampionsLeague/fb

Përkundër shkëlqimit të Liverpoolit, vendoset në Romë

24 April, 2018 @22:33

Liverpool
Roma
Liverpool 5 : 2 Roma
Mohamed Salah 35', 45', S. Mané 56', Roberto Firmino 61', 68' 81' E. Džeko, 85' D. Perotti (P)

Anfield Road, Liverpool

Dy golat e shënuara në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes nga Roma, kanë lënë të hapur ndeshjen gjysmëfinale ndërmjet Liverpoolit dhe ekipit italian, që përfundoi 5-2.

Edin Dzeko

Edin Dzeko dhe Diego Perotti shënuan për Romën në fund, ashtu që të mos e lënë rehat Liverpoolin e shkëlqyeshëm, derisa Mohamed Salah ishte në lojë.

Sadio Mane

Egjiptiani shënoi dy herë dhe krijoi për bashkëlojtarët e tij, derisa në pjesën e dytë Sadio Mane dhe Roberto Firmino dy herë, shënuan për 5-0.

Liverpool celebration

Gjithsesi, avantazhi i Liverpoolit është i madh dhe ekipi i Jurgen Kloppit me një këmbë është në finale të Ligës së Kampionëve.

Jurgen Klopp

Por, dygolëshi në fund i Romës dhe kujtimi në fitore ndaj Barcelonës në Olimpico në çerekfinale, lë të hapur gjysëmfinalen.1/2: LIVERPOOL - ROMA

Liverpool vs. Roma, formacionet startuese

24 April, 2018 @19:31

Rreth 1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet për skuadrat që e hapin fazën gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

E FUNDIT

Risi në Ligën e Kampionëve, për ekipet kosovare

Foto: prishtinafc.com

24 April, 2018 @17:03

Gjatë seminarit që UEFA e organizoi këto ditë, për Ligën e Kombeve e ku morën pjesë drejtori i ekipeve kombëtare…

PARTIZANI - SKËNDERBEU

Fitore dramatike e Skënderbeut!

Foto: KF Skënderbeu

23 April, 2018 @20:54

Në takimin e zhvilluar sonte në “Selman Stërmasi” të Tiranës, Skënderbeu ka arritur të shënojë fitore në çastet e fundit…

TURQI

Lufta për titull, “nxehtë” në Turqi

Foto: BR Sports

23 April, 2018 @20:49

Kur jemi 4 xhiro para përfundimit të sezonit në Superligën Turke të futbollit, lufta për titullin kampion është më interesante…

SUPERLIGA

Publikohen terminet për dy xhirot e ardhshme

BOROZANI / A.P

23 April, 2018 @17:24

Janë publikuar terminet për dy xhirot e ardhshme të Superligës së Kosovës në futboll. Xhiroja e ardhshme zhvillohet fundjavën që…

LIGA E PARË

Terminet për xhiron e ardhshme të Ligës së Parë

BOROZANI

23 April, 2018 @17:10

Janë publikuar terminet për xhiron e ardhshme të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE LIGA E…

SHKËNDIJA KAMPIONE

Për të dytën herë në histori

22 April, 2018 @19:05

Shkëndijës së Qatip Osmanit i është dashur sot vetëm një pikë për të vulosur titullin kampion. Mirëpo, ekipi kuqezi nga…

FA CUP: 1/2

United vs. Chelsea, finalja e FA Cup

Foto: BT Sports

22 April, 2018 @17:48

Pas Manchester Unitedit, finalisti i dytë i FA Cup është Chelsea. Londinezët sot shënuan fitore 2-0 ndaj Southamptonit, për ta…

LLAPI - DRITA

Super Kastriot Rexha, Drita fiton në Podujevë

BOROZANI/ A.P

22 April, 2018 @17:40

Në ndeshjen kryesore të xhiros në Superligë, skuadra e Dritës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Llapit në Podujevë. …

BALLKANI - FERIZAJ

Ballkani mposht Ferizajin dhe merr kreun

22 April, 2018 @17:29

Gabimin e KEK-ut dje e ka shfrytëzuar si është më së miri skuadra e Ballkanit. Skuadra therandase sot shënoi…

GRUPI C

Salah vendimtar, nënkampioni kualifikohet

11 December, 2018 @23:13

Në ndeshjen kryesore të natës në Champions League, Liverpooli ka shënuar fitore 1-0 ndaj Napolit, për të kaluar kështu në…

GRUPI B

Interi ‘eliminon veten’, Tottenhami vazhdon tutje

Foto: Internazionale

11 December, 2018 @23:05

Mundësinë e artë për t’u kualifikuar në 1/8 e finales e ka shpërdoruar në mënyrë të pashpjegueshme skuadra e Interit.…

GRUPI A

Dortmundi lider, Henry jashtë Evropës

Foto: Borussia Dortmund

11 December, 2018 @22:57

Në takimet e luajtura sonte në Grupin A, Dortmundi ka shënuar fitore me rezultat 0-2 ndaj Monacos në Francë, kurse…

GRUPI D

Schalke mban Gallatën në Evropë

11 December, 2018 @21:22

Krahas humbjes nga Portoja me rezultat 2-3, fitorja e Schalkes ndaj Lokomotiv Moskës, ia mundësoi Galatasarayit ta siguron Europa Leaguen. …

CHAMPIONS LEAGUE

Situata interesante në Grupet B dhe C

11 December, 2018 @17:33

Sonte dhe nesër zhvillohet xhiroja e fundit e fazës grupore në Champions League. Kur jemi te ndeshjet që luhen sonte,…

Të gjitha lajmet nga Champions League