Të gjitha lajmet

SHKËNDIJA KAMPIONE

Për të dytën herë në histori

Për të dytën herë në histori

22 April, 2018 @19:05

Shkëndijës së Qatip Osmanit i është dashur sot vetëm një pikë për të vulosur titullin kampion. Mirëpo, ekipi kuqezi nga Tetova ka shënuar dy herë në përballje ndaj Shkupit të Zekirija Ramadanit, për të festuar me fitore titullin kampion.

Shkëndija mposhti Shkupin 2-0 në Tetovë, ndërsa qyteti nisi festën, ku ekipi tetovar për herë të dytë në histori fiton titullin e kampionit të Maqedonisë.

Radeski (64’) dhe Ibraimi (83’) shënuan për fitoren e sotme, ndërsa festa nisi që nga zhveshtoret e klubit dhe do të vazhdojë deri vonë.

Shkëndija u bë kampione 7 xhiro pa përfunduar stinori, pasi që pas 29 xhirove ka 75 pikë, e Vardari i dytë, ka 49 pikë nga po aq xhiro.FA CUP: 1/2

United vs. Chelsea, finalja e FA Cup

Foto: BT Sports

22 April, 2018 @17:48

Pas Manchester Unitedit, finalisti i dytë i FA Cup është Chelsea. Londinezët sot shënuan fitore 2-0 ndaj Southamptonit, për ta…

LLAPI - DRITA

Super Kastriot Rexha, Drita fiton në Podujevë

BOROZANI/ A.P

22 April, 2018 @17:40

Në ndeshjen kryesore të xhiros në Superligë, skuadra e Dritës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Llapit në Podujevë. …

BALLKANI - FERIZAJ

Ballkani mposht Ferizajin dhe merr kreun

22 April, 2018 @17:29

Gabimin e KEK-ut dje e ka shfrytëzuar si është më së miri skuadra e Ballkanit. Skuadra therandase sot shënoi…

BESA - DRENICA

Genc Hamiti vendimtar, zbret Besën në zonën e ‘ftohtë’

22 April, 2018 @17:15

Me një gol të Genc Hamitit në minutën e 79’, Drenica ka arritur të shënojë një fitore mjaft të rëndësishme…

VLLAZNIA - PRISHTINA

Mankenda mban Prishtinën në garë

22 April, 2018 @17:06

Pas arritjes së finales së Kupës në mesjavë, skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore edhe në takimin e luajtur sot…

FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Flamurtari mposht Vëllaznimin, ngjitet në zonën e barazhit

22 April, 2018 @16:53

Në takimin e luajtur sot në kryeqytet, Vëllaznimi është mposhtur me rezultat 1-0 nga Flamurtari. Golashënuesi i vetëm i ndeshjes…

COPA DEL REY: FINALJA

Barcelona deklason Sevillën dhe fiton Kupën e Mbretit

Foto: BBC

21 April, 2018 @23:18

Për herë të katërt rresht, skuadra e Barcelonës ka arritur ta fitojë Kupën e Mbretit. Katalunasit sonte e deklasuan në…

FA CUP: 1/2

United në finale të FA Cup

21 April, 2018 @20:21

Me fitoren e Manchester United është mbyllur gjysmëfinalja e parë e FA Cup. “Djajtë e Kuq” zhvilluan një paraqitje mjaft…

STUTTGART - WERDER BREMEN

Rashica 30 minuta, Werderi mposhtet

21 April, 2018 @17:24

Në humbjen e pësuar sot ndaj Stuttgartit, rreth 30 minuta për Werderin luajti edhe Milot Rashica. Anësori i Përfaqësueses së…

KEK-u - VUSHTRRIA

Barazim në Obiliq, mundësi e artë për Ballkanin

21 April, 2018 @17:15

Pa fitues është mbyllur dueli derbi i xhiros në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. Prijësi i kësaj lige,…

SHQIP

Zeneli s’mjaftoi për fitore

16 December, 2018 @15:47

Performanca e lojtarit të përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zenelit, nuk mjaftoi për fitoren e Heerenveenit. Heerenveeni u mposht nga Utrechti…

VEDAT MURIQI

Muriqi shënon, Rize rrëmben pikë

15 December, 2018 @15:34

Me golin e sulmuesit të përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqit, Rizespori rrëmbeu pikë nga Alanyaspori. Junior Fernandes shënoi në minutën…

MOHAMED SALAH

Për të dytën herë me radhë

14 December, 2018 @20:09

Sulmuesi i Egjiptit dhe i Liverpoolit, Mohamed Salah, është votuar për herë të dytë me radhë futbollisti më i mirë…

FENERBAHÇE

Rikthejnë trajnerin kampion

Foto: fanatik/fb

14 December, 2018 @11:10

Rezultatet më të dobëta në fillim të stinorit ndonjëherë në histori të klubit, bën që Fenerbahçe të largojë Philip Cocun…

SHORTI I UEFAs

KosovaU21 në grup me ShqipërinëU21

11 December, 2018 @11:23

Është hedhur shorti për grupet kualifikuese drejt EURO 2021 U21, në zyret e UEFA-së sot, ndërsa Kosova U21 ka rënë…

Të gjitha lajmet nga International