Të gjitha lajmet

BALLKANI - FERIZAJ

Ballkani mposht Ferizajin dhe merr kreun

Ballkani mposht Ferizajin dhe merr kreun

22 April, 2018 @17:29

Ballkani
Ferizaj
Ballkani 4 : 0 Ferizaj
Visar BERISHA, Leo GASHI, Durim GASHI (2)

Stadiumi i qytetit, Suharekë

Gabimin e KEK-ut dje e ka shfrytëzuar si është më së miri skuadra e Ballkanit.

Skuadra therandase sot shënoi fitore të thellë 4-0 ndaj Ferizajit, për t’u ngjitur kështu në krye të Ligës së Parë.

TABELA AKTUALE LIGA E PARË

Visar Berisha, Leo Gashi e Durim Gashi (2) shënuan për vendasit sot, ndërsa mysafirët nuk arritën ta gjenin as golin e nderit.

Kjo fitore bën që Ballkani të jetë në krye me një pikë më shumë se KEK-u, derisa Ferizaji mbetet në vendin e katërt.BESA - DRENICA

Genc Hamiti vendimtar, zbret Besën në zonën e ‘ftohtë’

22 April, 2018 @17:15

Me një gol të Genc Hamitit në minutën e 79’, Drenica ka arritur të shënojë një fitore mjaft të rëndësishme…

VLLAZNIA - PRISHTINA

Mankenda mban Prishtinën në garë

22 April, 2018 @17:06

Pas arritjes së finales së Kupës në mesjavë, skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore edhe në takimin e luajtur sot…

FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Flamurtari mposht Vëllaznimin, ngjitet në zonën e barazhit

22 April, 2018 @16:53

Në takimin e luajtur sot në kryeqytet, Vëllaznimi është mposhtur me rezultat 1-0 nga Flamurtari. Golashënuesi i vetëm i ndeshjes…

COPA DEL REY: FINALJA

Barcelona deklason Sevillën dhe fiton Kupën e Mbretit

Foto: BBC

21 April, 2018 @23:18

Për herë të katërt rresht, skuadra e Barcelonës ka arritur ta fitojë Kupën e Mbretit. Katalunasit sonte e deklasuan në…

FA CUP: 1/2

United në finale të FA Cup

21 April, 2018 @20:21

Me fitoren e Manchester United është mbyllur gjysmëfinalja e parë e FA Cup. “Djajtë e Kuq” zhvilluan një paraqitje mjaft…

HIDHET SHORTI

Kuptohen çiftet çerekfinale të Kupës

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @13:04

Pas shortit të tërhequr sot në zyret e FFK-së, janë bërë të ditura çiftet që do të përballen në çerekfinale…

KIKA - ISTOGU

Penalltitë vendosën

Foto: KFIstogu/fb

9 December, 2018 @16:20

Ndeshja më interesante e dueleve të së tetës së finales së Kupës së Kosovës është zhvilluar në Hogosht. Dueli…

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

Fotot: KFFeronikeli/fb

9 December, 2018 @15:52

Skuadra e Feronikelit ka hasur në rezistencë në Klinë nga Dukagjini sot. Por, kjo ka zgjatur vetëm në 45 minutat…

RISI NË KOSOVË

Malisheva fiton stadium!

Foto: KG/fb

8 December, 2018 @17:45

Qyteti i Malishevës prej sot mund të konsiderohet që ka stadium të vlefshëm për ndeshjet në garat e Republikës së…

PARA DUELIT TË KUPËS

Korenica kërkon fitore ndaj ish ekipit

Foto: prishtinafc.com

7 December, 2018 @15:42

Futbollisti i Prishtinës dhe i reprezentacionit U21 të Kosovës, Meriton Korenica, ka thënë se pret fitore në përballjen e nesërme…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë