Të gjitha lajmet

COPA DEL REY: FINALJA

Barcelona deklason Sevillën dhe fiton Kupën e Mbretit

Foto: BBC

Barcelona deklason Sevillën dhe fiton Kupën e Mbretit

21 April, 2018 @23:18

Sevilla
Barcelona
Sevilla 0 : 5 Barcelona
L.Suarez 14' 40, L.Messi 31', A.Iniesta 52', P.Coutinho (P) 69'

Wanda Metropolitano, Madrid

Për herë të katërt rresht, skuadra e Barcelonës ka arritur ta fitojë Kupën e Mbretit.

Katalunasit sonte e deklasuan në çdo aspekt Sevillën, të cilën e mposhtën me rezultat 0-5, për ta fituar kështu trofeun e njohur zyrtarisht si ‘Copa Del Rey’.

Përveç triumfit, kuriozitet nga kjo ndeshje është fakti që Barcelona bëhet skuadra e parë që nga vitit 1980 që arrin të shënojë 5 gola në një finale të Kupës së Mbretit.

Sipas të gjitha gjasave, ky nuk do të jetë trofeu i fundit i sezonit për Barcelonën, pasi që konfirmimi si kampionë të La Ligës për katalunasit është shumë pranë.FA CUP: 1/2

United në finale të FA Cup

21 April, 2018 @20:21

Me fitoren e Manchester United është mbyllur gjysmëfinalja e parë e FA Cup. “Djajtë e Kuq” zhvilluan një paraqitje mjaft…

STUTTGART - WERDER BREMEN

Rashica 30 minuta, Werderi mposhtet

21 April, 2018 @17:24

Në humbjen e pësuar sot ndaj Stuttgartit, rreth 30 minuta për Werderin luajti edhe Milot Rashica. Anësori i Përfaqësueses së…

KEK-u - VUSHTRRIA

Barazim në Obiliq, mundësi e artë për Ballkanin

21 April, 2018 @17:15

Pa fitues është mbyllur dueli derbi i xhiros në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. Prijësi i kësaj lige,…

FERONIKELI - LIRIA

Pa gola në Drenas, por Liria ngjitet

BOROZANI / A.P

21 April, 2018 @16:58

Në takimin e zhvilluar në Drenas mes Feronikelit dhe Lirisë, fitues nuk pati. Që të dyja skuadrat patën rastet e…

GJILANI - TREPÇA '89

Kampioni mposhtet në Gjilan

21 April, 2018 @16:53

Me rezultat 2-0 u mbyll njëra nga dy ndeshjet e para të xhiros së XXVIII në Superligë. Skuadra e Gjilanit…

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 April, 2018 @14:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu nevojitet një titull për të shpëtuar sezonin. Më shumë…

EIBAR - LEVANTE

Bardhi asiston në goleadë

9 December, 2018 @17:08

Mesfushori shkupjan i Levantes, Enis Bardhi, ka asistuar në njërin gol të ekipit të tij sot, në përballjen që Eibar…

ESPANYOL - BARCELONA

Messi superior, e katërta me radhë për Barçën

Foto: FCBarcelona/tw

8 December, 2018 @22:35

Barcelona ka shënuar fitore në derbin lokal ndaj Espanyolit, në saje të paraqitjes maestrale të argjentinasit, Lionel Messi.

GONZALO PLATA

Barcelona ‘frikësohet’ nga talenti ekuadorian

7 December, 2018 @15:02

Skuadra e Barcelonës është duke monituar me kujdes procesin e zhvillimit të krahut ekuadorian, Gonzalo Plata, që luan në Independiente…

COPA LIBERTADORES FINAL

Në pritje të huliganëve

7 December, 2018 @14:54

Policia spanjolle ka bërë të ditur sot se pret deri në 500 huliganë argjentinas të arrijnë në Madrid, para finales…

MALCOLM

Talenti lëndohet pas golit

7 December, 2018 @14:47

Barcelona ka bërë të ditur se lojtari i ri i saj, Malcom, është lënduar dhe do të mungojë për 2…

Të gjitha lajmet nga La Liga