Të gjitha lajmet

STUTTGART - WERDER BREMEN

Rashica 30 minuta, Werderi mposhtet

Rashica 30 minuta, Werderi mposhtet

21 April, 2018 @17:24

Stuttgart
Werder Bremen
Stuttgart 2 : 0 Werder Bremen
C.Gentner 13'

Mercedes-Benz Arena (Stuttgart)

Në humbjen e pësuar sot ndaj Stuttgartit, rreth 30 minuta për Werderin luajti edhe Milot Rashica.

Anësori i Përfaqësueses së Kosovës u inkuadrua në lojë në minutën e 62’, mirëpo nuk arriti ta ndihmojë skuadrën e tij që ta evitojë humbjen 2-0 nga Stuttgarti.

TABELA AKTUALE BUNDESLIGA

Pas 31 xhirove, Werderi i Milot Rashicës ndodhet në vendin e 12 me 37 pikë, derisa Stuttgarti ndodhet 2 pozita më lartë.KEK-u - VUSHTRRIA

Barazim në Obiliq, mundësi e artë për Ballkanin

21 April, 2018 @17:15

Pa fitues është mbyllur dueli derbi i xhiros në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. Prijësi i kësaj lige,…

FERONIKELI - LIRIA

Pa gola në Drenas, por Liria ngjitet

BOROZANI / A.P

21 April, 2018 @16:58

Në takimin e zhvilluar në Drenas mes Feronikelit dhe Lirisë, fitues nuk pati. Që të dyja skuadrat patën rastet e…

GJILANI - TREPÇA '89

Kampioni mposhtet në Gjilan

21 April, 2018 @16:53

Me rezultat 2-0 u mbyll njëra nga dy ndeshjet e para të xhiros së XXVIII në Superligë. Skuadra e Gjilanit…

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 April, 2018 @14:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu nevojitet një titull për të shpëtuar sezonin. Më shumë…

SKY SPORTS PËR MENAXHERIN E ARSENALIT

Favoritët për trajner të Arsenalit

REUTERS/Arkiv

21 April, 2018 @11:57

Sky Sport ka dalë me një artikull ku ka bërë parashikimin e trajnerëve potencial të Arsenalit, pas lajmit për…

ANALIZË

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

14 December, 2018 @20:23

Pesë ndeshjet më interesante të fundjavës, që nuk bën të kalojnë pa i parë. Manchester City – Everton (e…

BORUSSIA MONCHENGLADBACH - STUTTGART

Leon Dajaku debuton te Stuttgart në Bundesligë

9 December, 2018 @20:44

Futbollisti me origjinë nga Kosova, Leon Dajaku, në moshën e tij 17 vjeçare ka përjetuar debutimin në Bundesligë. Dajaku…

SCHALKE - DORTMUND

Pas 3 vitesh, fitore në derbin e madh

Foto: bundesliga.de

8 December, 2018 @17:52

Borussia Dortmund, lidere aktuale e Bundesligës, për herë të parë pas tre viteve ka shënuar fitore si mysafire ndaj Schalkes…

WERDER - FORTUNA

Rashica startues, Werder i kthehet fitores

Foto: Werder Official

7 December, 2018 @23:52

Pas katër xhirove pa fitore, ku regjistruan tre humbje dhe një barazim, Werder Bremen i është kthyer fitores në Bundesligë.…

KOLUMNE

5 për fundjavë!

7 December, 2018 @11:25

1.Juventus – Internazionale (e premte, 8e30) Vjeshtën e kaluar, Internazionale iku me një pikë…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga