Të gjitha lajmet

SKY SPORTS PËR MENAXHERIN E ARSENALIT

Favoritët për trajner të Arsenalit

REUTERS/Arkiv

Favoritët për trajner të Arsenalit

21 April, 2018 @11:57

Sky Sport ka dalë me një artikull ku ka bërë parashikimin e trajnerëve potencial të Arsenalit, pas lajmit për largimin e Arsene Wengerit në fund të këtij stinori, 2017/18.

Sipas Sky, favorit aktual është ish-trajneri i Liverpoolit dhe ai aktual i Celticut, Brendan Rodgers.

Brendan Rodgers

Drejtuesit e Celticut kanë thënë se nuk mund ta ndalin Rodgersin karshi kërkesës së një klubi si Arsenal. E Rodgers në anën tjetër, është pranë titullit të dytë me Celticun.

Pas uellsianit, i dyti është renditur italiani Carlo Ancelotti. Ancelotti është aktualisht i lirë dhe Arsenalit i duhet një trajner për trofe, për të cilët ekipi jo aq, por tifozët po vuajnë.

Carlo Ancelotti

Njerëzit po duan Arsenalin në luftë për titull të Anglisë, e Ancelotti ka përvojë mjaft në këtë.

I treti, gjithnjë sipas Sky, është një ish-lojtar i Arsenalit. Njeriu që ka komanduar mesfushën e skuadrës në ditët e mira të ekipit, Patrick Vieira - është opcioni i klasifikuar si i treti.

Patrick Vieira

Vieira gjithashtu ka punuar edhe me të rinjtë e klubit dhe mund të shtojë risi krahas yjeve aktual të ekipit.

Në artikull, pas treshes së përmendur janë renditur edhe trajnerë të tjerë me kuota: Thomas Tuchel, Joachim Low dhe Massimiliano Allegri.JAVA XXVIII

Dy ndeshje nga Superliga

BOROZANI / A.P

21 April, 2018 @10:04

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen dy ndeshje nga Superliga e Kosovës në futboll. Gjilani e pret në shtëpi…

ARSENE WENGER

Largohet

20 April, 2018 @11:21

Trajneri shumëvjeçar i Arsenalit, Arsene Wenger, para pak çastesh përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit ka bërë të…

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi jashtë Evropës, edhe nëse e fiton Kupën

Foto: B.B

19 April, 2018 @17:40

Pas kualifikimit në finalen e Kupës së Kosovës, një lajm aspak i mirë vjen për skuadrën e Vëllaznimit. Njëjtë…

PREMIER LEAGUE

Skuadra më e mirë e sezonit në Premier League

19 April, 2018 @14:08

Pak javë para përfundimit, është publikuar skuadra më e mirë e sezonit 2017/2018 në Premier League. Më së shumti lojtarë…

DUELI FINAL, I EKIPEVE QË LUAJTËN 24 VITE MË PARË

Finalja Prishtina-Vëllaznimi, pas 24 vitesh!

Foto: prishtinafc.com

19 April, 2018 @8:05

Janë bërë plotë 24 vite prej se për herë të fundit në finale të Kupës kanë qenë dy ekipet që…

NË VLORË

Pas disfatës nga Skënderbeu, dorëhiqet trajneri

19 April, 2018 @7:40

Trajneri i ekipit të Flamurtarit, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij, pas disfatës së djeshme të pësuar nga Skënderbeu,…

ISA SADRIU

S’do të ishte befasi po të arrinim

BOROZANI/A.P.

18 April, 2018 @21:59

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu, në deklaratën e tij pas ndeshjes gjysmëfinale ndaj Prishtinës ka thënë se po të arrinte…

MIREL JOSA

Nuk ka favorit në finale

Fotot: prishtinafc.com

18 April, 2018 @21:51

Pas kualifikimit të ekipit në finale të Kupës së Kosovës, Mirel Josa, trajner i Prishtinës ka thënë se nuk ka…

SKËNDERBEU DHE LAÇI, SIGUROJNË SI MYSAFIR

Caktohet finalja e Kupës së Shqipërisë

Foto: KFSkenderbeu

18 April, 2018 @21:41

Skënderbeu, që kishte disavantazh nga ndeshja e parë ndaj Flamurtarit pësuar në Korçë, 0-1, kur kishte shënuar Danilo Alves për…

LIVERPOOL - MANCHESTER UNITED

Shaqiri show, Liverpool fiton derbin dhe rikthen kreun

16 December, 2018 @19:12

Me plot meritë, skuadra e Liverpoolit ka arritur ta fitojë derbin më të madh anglez ndaj Manchester Unitedit. Skuadra…

SOUTHAMPTON - ARSENAL

22 ndeshje pa humbje, seria ndalet nga Southamptoni

Foto: Squawka

16 December, 2018 @16:21

Serinë prej 22 ndeshjeve radhazi pa humbje në të gjitha garat Arsenalit ia ndali sot Southamptoni. Në një ndeshje…

SHQIP NË BOTË

Super Bersant Celina, shkëlqen dhe mposht shokun e përfaqësueses

15 December, 2018 @17:55

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj Sheffield Wednesdayt në Championship, skuadra e Swanseat arriti të shënojë fitore me përmbysje. …

CITY - EVERTON

Rikthehen te fitorja, marrin kreun

15 December, 2018 @15:16

Pas humbjes nga Chelsea xhiron e kaluar, City i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Evertonit në shtëpi.…

ANALIZË

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

14 December, 2018 @20:23

Pesë ndeshjet më interesante të fundjavës, që nuk bën të kalojnë pa i parë. Manchester City – Everton (e…

Të gjitha lajmet nga Premier League