Të gjitha lajmet

KEK-u - VUSHTRRIA

Barazim në Obiliq, mundësi e artë për Ballkanin

Barazim në Obiliq, mundësi e artë për Ballkanin

21 April, 2018 @17:15

KEK-u
Vushtrria
KEK-u 1 : 1 Vushtrria
Miran MAKSUTI Jetmir TOPALLI

Stadiumi "Agron Rama", Obiliq

Pa fitues është mbyllur dueli derbi i xhiros në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

Prijësi i kësaj lige, KEK-u, ka barazuar 1-1 ndaj Vushtrrisë, në një takim ku të dy golat u shënuan në pjesën e parë.

TABELA AKTUALE LIGA E PARË

Miran Maksuti shënoi për vendasit, kurse për mysafirët golashënues ishte Jetmir Topalli.

Ky barazim i konvenon më së tepërmi Ballkanit, i cili me një fitore të mundshme nesër ndaj Ferizajit, do të ngjitej në vendin e parë në tabelën e klasifikimit.FERONIKELI - LIRIA

Pa gola në Drenas, por Liria ngjitet

BOROZANI / A.P

21 April, 2018 @16:58

Në takimin e zhvilluar në Drenas mes Feronikelit dhe Lirisë, fitues nuk pati. Që të dyja skuadrat patën rastet e…

GJILANI - TREPÇA '89

Kampioni mposhtet në Gjilan

21 April, 2018 @16:53

Me rezultat 2-0 u mbyll njëra nga dy ndeshjet e para të xhiros së XXVIII në Superligë. Skuadra e Gjilanit…

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 April, 2018 @14:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu nevojitet një titull për të shpëtuar sezonin. Më shumë…

SKY SPORTS PËR MENAXHERIN E ARSENALIT

Favoritët për trajner të Arsenalit

REUTERS/Arkiv

21 April, 2018 @11:57

Sky Sport ka dalë me një artikull ku ka bërë parashikimin e trajnerëve potencial të Arsenalit, pas lajmit për…

JAVA XXVIII

Dy ndeshje nga Superliga

BOROZANI / A.P

21 April, 2018 @10:04

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen dy ndeshje nga Superliga e Kosovës në futboll. Gjilani e pret në shtëpi…

HIDHET SHORTI

Kuptohen çiftet çerekfinale të Kupës

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @13:04

Pas shortit të tërhequr sot në zyret e FFK-së, janë bërë të ditura çiftet që do të përballen në çerekfinale…

KIKA - ISTOGU

Penalltitë vendosën

Foto: KFIstogu/fb

9 December, 2018 @16:20

Ndeshja më interesante e dueleve të së tetës së finales së Kupës së Kosovës është zhvilluar në Hogosht. Dueli…

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

Fotot: KFFeronikeli/fb

9 December, 2018 @15:52

Skuadra e Feronikelit ka hasur në rezistencë në Klinë nga Dukagjini sot. Por, kjo ka zgjatur vetëm në 45 minutat…

RISI NË KOSOVË

Malisheva fiton stadium!

Foto: KG/fb

8 December, 2018 @17:45

Qyteti i Malishevës prej sot mund të konsiderohet që ka stadium të vlefshëm për ndeshjet në garat e Republikës së…

PARA DUELIT TË KUPËS

Korenica kërkon fitore ndaj ish ekipit

Foto: prishtinafc.com

7 December, 2018 @15:42

Futbollisti i Prishtinës dhe i reprezentacionit U21 të Kosovës, Meriton Korenica, ka thënë se pret fitore në përballjen e nesërme…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë