Të gjitha lajmet

FA CUP: 1/2

United në finale të FA Cup

United në finale të FA Cup

21 April, 2018 @20:21

Manchester United
Tottenham Hotspur
Manchester United 2 : 1 Tottenham Hotspur
A.Sanchez 24', A.Herrera 62' D.Alli 11'

Wembley Stadium

Me fitoren e Manchester United është mbyllur gjysmëfinalja e parë e FA Cup.

“Djajtë e Kuq” zhvilluan një paraqitje mjaft të mirë dhe arritën ta mposhtin me përmbysje Tottenhamin, që në këtë takim kaloi i pari në epërsi pas golit të Dele Allit në minutën e 11’.

Alexis Sanchez dhe Ander Herrera shënuan për skuadrën e Jose Mourinhos, e cila pas fitores së sotme e siguroi finalen e 20 të FA Cup në histori të klubit.

Në finale, e cila luhet më 19 maj, United do të ndeshet me fituesin e duelit mes Chelseat dhe Southamptonit, duel i cili luhet nesër.STUTTGART - WERDER BREMEN

Rashica 30 minuta, Werderi mposhtet

21 April, 2018 @17:24

Në humbjen e pësuar sot ndaj Stuttgartit, rreth 30 minuta për Werderin luajti edhe Milot Rashica. Anësori i Përfaqësueses së…

KEK-u - VUSHTRRIA

Barazim në Obiliq, mundësi e artë për Ballkanin

21 April, 2018 @17:15

Pa fitues është mbyllur dueli derbi i xhiros në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. Prijësi i kësaj lige,…

FERONIKELI - LIRIA

Pa gola në Drenas, por Liria ngjitet

BOROZANI / A.P

21 April, 2018 @16:58

Në takimin e zhvilluar në Drenas mes Feronikelit dhe Lirisë, fitues nuk pati. Që të dyja skuadrat patën rastet e…

GJILANI - TREPÇA '89

Kampioni mposhtet në Gjilan

21 April, 2018 @16:53

Me rezultat 2-0 u mbyll njëra nga dy ndeshjet e para të xhiros së XXVIII në Superligë. Skuadra e Gjilanit…

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 April, 2018 @14:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu nevojitet një titull për të shpëtuar sezonin. Më shumë…

SKY SPORTS PËR MENAXHERIN E ARSENALIT

Favoritët për trajner të Arsenalit

REUTERS/Arkiv

21 April, 2018 @11:57

Sky Sport ka dalë me një artikull ku ka bërë parashikimin e trajnerëve potencial të Arsenalit, pas lajmit për…

STATISTIKA

Liverpooli më i mirë, ndër vite

10 December, 2018 @14:20

Liverpool pas 16 ndeshjeve të zhvilluara në Premier Ligë, është në vend të parë të klasifikimit për herë të parë…

JOE GOMEZ

3.5 vite tjera me Liverpoolin

Foto: Liverpoolfc.com

10 December, 2018 @11:13

Mbrojtësi i Liverpoolit, Joe Gomez, ka nënshkruar kontratë të re me ekipin e tij, zyrtarisht ka bërë të ditur Liverpool…

PEP GUARDIOLA

Kemi qenë fantastik

Foto: premierleague.com

8 December, 2018 @22:04

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, nuk ka pasur asnjë fjalë jo të mirë për lojtarët e tij pas humbjes…

MAURIZIO SARRI

S’kemi motivim, kur kemi, jemi më të fortit

Foto: premierleague.com

8 December, 2018 @21:57

Trajneri italian i Chelseat, Maurizio Sarri, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Manchester Cityt ka thënë se ekipit të…

CHELSEA - MANCHESTER CITY

Chelsea fiton derbin, Liverpool flen në krye

Foto: premierleague.com

8 December, 2018 @20:40

Humbja e parë e Manchester Cityt këtë stinor ka ardhur nga Chelsea dhe kjo ka mjaftuar që ekipi i Pep…

Të gjitha lajmet nga Premier League