Të gjitha lajmet

FA CUP: 1/2

United vs. Chelsea, finalja e FA Cup

Foto: BT Sports

United vs. Chelsea, finalja e FA Cup

22 April, 2018 @17:48

Chelsea
Southampton
Chelsea 2 : 0 Southampton
O.Giroud 46', A.Morata 82'

Wembley Stadium

Pas Manchester Unitedit, finalisti i dytë i FA Cup është Chelsea.

Londinezët sot shënuan fitore 2-0 ndaj Southamptonit, për ta arritur kështu finalen e garës së lartpërmendur.

Finalja zhvillohet më 19 maj në ‘Wembley Stadium’.LLAPI - DRITA

Super Kastriot Rexha, Drita fiton në Podujevë

BOROZANI/ A.P

22 April, 2018 @17:40

Në ndeshjen kryesore të xhiros në Superligë, skuadra e Dritës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Llapit në Podujevë. …

BALLKANI - FERIZAJ

Ballkani mposht Ferizajin dhe merr kreun

22 April, 2018 @17:29

Gabimin e KEK-ut dje e ka shfrytëzuar si është më së miri skuadra e Ballkanit. Skuadra therandase sot shënoi…

BESA - DRENICA

Genc Hamiti vendimtar, zbret Besën në zonën e ‘ftohtë’

22 April, 2018 @17:15

Me një gol të Genc Hamitit në minutën e 79’, Drenica ka arritur të shënojë një fitore mjaft të rëndësishme…

VLLAZNIA - PRISHTINA

Mankenda mban Prishtinën në garë

22 April, 2018 @17:06

Pas arritjes së finales së Kupës në mesjavë, skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore edhe në takimin e luajtur sot…

FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Flamurtari mposht Vëllaznimin, ngjitet në zonën e barazhit

22 April, 2018 @16:53

Në takimin e luajtur sot në kryeqytet, Vëllaznimi është mposhtur me rezultat 1-0 nga Flamurtari. Golashënuesi i vetëm i ndeshjes…

COPA DEL REY: FINALJA

Barcelona deklason Sevillën dhe fiton Kupën e Mbretit

Foto: BBC

21 April, 2018 @23:18

Për herë të katërt rresht, skuadra e Barcelonës ka arritur ta fitojë Kupën e Mbretit. Katalunasit sonte e deklasuan në…

FA CUP: 1/2

United në finale të FA Cup

21 April, 2018 @20:21

Me fitoren e Manchester United është mbyllur gjysmëfinalja e parë e FA Cup. “Djajtë e Kuq” zhvilluan një paraqitje mjaft…

STUTTGART - WERDER BREMEN

Rashica 30 minuta, Werderi mposhtet

21 April, 2018 @17:24

Në humbjen e pësuar sot ndaj Stuttgartit, rreth 30 minuta për Werderin luajti edhe Milot Rashica. Anësori i Përfaqësueses së…

STATISTIKA

Liverpooli më i mirë, ndër vite

10 December, 2018 @14:20

Liverpool pas 16 ndeshjeve të zhvilluara në Premier Ligë, është në vend të parë të klasifikimit për herë të parë…

JOE GOMEZ

3.5 vite tjera me Liverpoolin

Foto: Liverpoolfc.com

10 December, 2018 @11:13

Mbrojtësi i Liverpoolit, Joe Gomez, ka nënshkruar kontratë të re me ekipin e tij, zyrtarisht ka bërë të ditur Liverpool…

PEP GUARDIOLA

Kemi qenë fantastik

Foto: premierleague.com

8 December, 2018 @22:04

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, nuk ka pasur asnjë fjalë jo të mirë për lojtarët e tij pas humbjes…

MAURIZIO SARRI

S’kemi motivim, kur kemi, jemi më të fortit

Foto: premierleague.com

8 December, 2018 @21:57

Trajneri italian i Chelseat, Maurizio Sarri, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Manchester Cityt ka thënë se ekipit të…

CHELSEA - MANCHESTER CITY

Chelsea fiton derbin, Liverpool flen në krye

Foto: premierleague.com

8 December, 2018 @20:40

Humbja e parë e Manchester Cityt këtë stinor ka ardhur nga Chelsea dhe kjo ka mjaftuar që ekipi i Pep…

Të gjitha lajmet nga Premier League