Të gjitha lajmet

NGA INFORMATORI

350€ dënime te meshkujt, 200€ te femrat

350€ dënime te meshkujt, 200€ te femrat

22 October, 2019 @10:30

Pas përfundimit të xhirove përkatëse në Superligën e Kosovës në basketboll dhe në Ligë të femrave, nuk është shënuar ndonjë incident i madh, raportojnë Informatorët e ligave në fjalë.

Përveç dënimeve të shqiptuara prej gabimeve teknike, tjera nuk ka dhe me të holla janë ndëshkuar Ujkan Karanezi (KB Bashkimi) 100 euro, Elliott Cole (KB Prizreni) 100 euro dhe Petrit Zeqiri (KB Feronikeli) 150 euro.

Ndërkaq te femrat janë dënuar Arbnore Përquku (KB Bashkimi) 50 euro, Kimete Haliti (KB Kastrioti) 100 euro dhe Melita Luci (KB Penza) 50 euro.

Ndeshja më e shikuar e xhiros te meshkujt ka qenë Bashkimi-Prizreni që ka mbledhur rreth 150 shikues, ndërsa te femrat Prishtina-Bashkimi, që ka numëruar 200 shikues dhe ka qenë ndeshja më e ndjekur e fundjavës në basketboll në Kosovë.

KOSOVARI I NATYRALIZUAR

Ish lojtari i Prishtinës e Pejës, nënshkruan me Gostivarin

16 June, 2020 @22:17

Basketbollisti që mbronte ngjyrat e reprezentacionit të Kosovës dy vite më parë, Malcolm Armstead dhe ka luajtur për Prishtinën e…

FBK

FIBA Europe edhe dy vjet vazhdon mbështetjen ndaj FBK-së

16 June, 2020 @15:11

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) për vitin e gjashtë radhazi është fituese e projektit të FIBA Europe për zhvillim…

NJOFTIM I FBK-së

Të dielën, Marmarinos u ligjëron trajnerëve të Kosovës

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

12 June, 2020 @13:26

Përzgjedhësi i Kosovës, Christos Marmarinos do të ligjërojë para trajnerëve të Kosovës me anë të një videokonference. Videokonferenca do të…

DARDAN BERISHA

Dardani mirëpret ligën e përbashkët Kosovë-Shqipëri

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

11 June, 2020 @13:44

Në një intervistë të dhënë për faqen zyrtare të FBK-së, basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, ka thënë…

KOSOVA

Grumbullimi në gusht

9 June, 2020 @10:59

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të grumbullohet në pjesën e dytë të muajit gusht. Përgatitjet do të udhëhiqen nga…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga