Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA '89 - ONIX

‘89-shi gabon, rrezikon kreun

TOPSPORTI / ARKIV

‘89-shi gabon, rrezikon kreun


19 September, 2021 @18:20

Ndeshja e luajtur sot mes Trepçës ‘89 dhe Onixit në Mitrovicë ka përfunduar me barazim 1-1.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët, që golin e gjetën që në minutën e gjashtë përmes futbollistit Kfatty, kurse vendasit e barazuan rezultatin gjatë pjesës së dytë pëmres Rilind Nimanit nga pika e bardhë dhe ndeshja u mbyll me barazim.

TABELA AKTUALE

Ky rezultat bën që ‘89-shit t’i rrezikohet kreu i klasifikimit. Nëse Vëllaznimi fiton nesër ndaj Lirisë, kreu i klasifikimit do t’i takojë gjakovarëve.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë