Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOMBËTARJA

Abrashi: Në fushë për 3 pikë

Abrashi: Në fushë për 3 pikë


4 June, 2021 @22:06

Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, ka folur në konferencën zyrtare për media në prag të ndeshjes ndaj Uellsit.

Abrashi u tregua mjaft i lumtur që do ta bartë shiritin e kapitenit të kombëtares, ndërsa sa i përket ndeshjes u shpreh se ekipi ka kualitetin e duhur për të dalë fitues.  ”Është kenaqësi e madhe dhe nder i veçantë te jem kapiten i skuadrës së Shqipërisë, skuadër qe unë e dashuroj. Me padurim pres të fillojë ndeshja.” - tha ai.

Lidhur me ndeshjen, Abrashi u shpreh se se Uellsi ka skuadrën e fortë, është fizikisht i fortë dhe luan futboll të mirë, por edhe kombëtarja jonë ka kualitet për të fituar këtë ndeshje.

Për fund, i pyetur nëse ndihet si lider i ekipit, Abrashi u shpreh se e sheh veten si lider duke marrë parasysh moshën, eksperiencën dhe karakteristikat e tij. “Dhe të kesh shiritin, edhe nëse nuk e ke shiritin, është njësoj. Puna është të jesh lider në ekip. Dhe unë e ndjej si lider veten.” - shtoi kapiteni i kombëtares.

Shqipëria luan miqësoren ndaj Uellsit nesër, me fillim nga ora 18:00.


LAZIO

Sarri mund të bëhet trajneri i Muriqit

Serie A/Transfere

Sarri mund të bëhet trajneri i Muriqit

04/06/21 @ 21:20

KOMBËTARJA

Reja: Uellsi skuadër e mirë, por ne jemi gati

Kombëtarja

Reja: Uellsi skuadër e mirë, por ne jemi gati

04/06/21 @ 20:19

ANDORRA U21

Shqipëria U21 i nisi me fitore kualifikimet

Kombëtarja

Shqipëria U21 i nisi me fitore kualifikimet

04/06/21 @ 20:17

MALTA - KOSOVA

Rashica bënë dallimin ndaj Maltës

Përfaqësuesja

Rashica bënë dallimin ndaj Maltës

04/06/21 @ 19:37

PJESA E PARË

Kosova pëson në fund të pjesës së parë

Përfaqësuesja

Kosova pëson në fund të pjesës së parë

04/06/21 @ 18:47

MALTA - KOSOVA

Goli i Rashicës që e kaloi Kosovën në epërsi (video)

Përfaqësuesja

Goli i Rashicës që e kaloi Kosovën në epërsi (video)

04/06/21 @ 18:46

GJILANI

Munishi tregon kapitenin e ardhshëm të Gjilanit

FFK Superliga

Munishi tregon kapitenin e ardhshëm të Gjilanit

04/06/21 @ 18:36

KOMBËTARJA

Reja: Uellsi skuadër e mirë, por ne jemi gati

Kombëtarja

Reja: Uellsi skuadër e mirë, por ne jemi gati

04/06/21 @ 20:19

ANDORRA U21

Shqipëria U21 i nisi me fitore kualifikimet

Kombëtarja

Shqipëria U21 i nisi me fitore kualifikimet

04/06/21 @ 20:17

SHQIPËRIA U21

Formacionet zyrtare: Andorra U21 - Shqipëria U21

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Andorra U21 - Shqipëria U21

04/06/21 @ 16:58

LËNDOHET ROSHI

Kuqezinjtë arrijnë në Uells, por lëndohet Roshi

Kombëtarja/International

Kuqezinjtë arrijnë në Uells, por lëndohet Roshi

01/06/21 @ 15:49

SHQIPËRIA

Publikohen fanellat e reja të Shqipërisë

Kombëtarja

Publikohen fanellat e reja të Shqipërisë

31/05/21 @ 18:44

SHQIPËRIA

Shqipëria zhvillon stërvitjen, largohet nga lista Hysaj

Kombëtarja

Shqipëria zhvillon stërvitjen, largohet nga lista Hysaj

29/05/21 @ 19:19

FIFA RANKING

Kuqezinjtë mbesin në të njëjtën pozitë

Kombëtarja

Kuqezinjtë mbesin në të njëjtën pozitë

27/05/21 @ 15:24

NGA KONFERENCA

Reja: Nedim Bajrami? ... zgjidhet për pak ditë.

Kombëtarja/International

Reja: Nedim Bajrami? ... zgjidhet për pak ditë.

26/05/21 @ 16:18

MIQËSORE

Lista e Shqipërisë për dy ndeshjet miqësore

Kombëtarja

Lista e Shqipërisë për dy ndeshjet miqësore

26/05/21 @ 11:03

SHQIPËRIA U21

Shqipëria U21 publikon listën për ndeshjet e qershorit

Kombëtarja

Shqipëria U21 publikon listën për ndeshjet e qershorit

24/05/21 @ 19:19


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja