Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BARCELONA

Aguero i Barçës, me klauzolë 9-shifrore

Aguero i Barçës, me klauzolë 9-shifrore


31 May, 2021 @16:14

Para pak çastesh, Barcelona e zyrtarizoi super yllin argjentinas, Sergio Agueron.

Aguero erdhi te Barcelona si lojtar i lirë nga Manchester City.

Për Agueron do të jetë aventura e dytë në La Liga. Ai ka qenë pjesë e Atletico Maridit ku ka shënuar 74 gola në 175 paraqitje.

Klauzola e lirimit të tij është vendosur të jetë 100 milionë euro ka bërë të ditur klubi.

Aguero ka nënshkruar deri më qershor të vitit 2023 me katalonasit.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga