Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINALJA E KUPËS

Finalja e Kupës së Shqipërisë, me tifozë

Foto: FSHF

Finalja e Kupës së Shqipërisë, me tifozë


31 May, 2021 @13:14

Dueli i finales së Kupës së Shqipërisë, që zhvillohet sonte prej orës 19:00 në Air Albania mes Skënderbeut të Korçës dhe Vllaznisë së Shkodrës, do të luhet me prani të limituar të tifozëve.

Njoftimin e ka zyrtarizuar FSHF sot, derisa ka bërë të ditur se biletat do të mund të blihen në dyqanet e FSHF-së në Tiranë nga ora 14:30.

“Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të bëjë me dije se është njoftuar ditën e sotme, në orën 12:05, se ndeshja finale e Kupës së Shqipërisë do të luhet me praninë e limituar të tifozëve. Duke parë kohën e limituar në dispozicion, FSHF njofton të dy klubet dhe tifozeritë respektive se biletat e ndeshjes mund t’i sigurojnë pranë dyqanit të FSHF, në “Rrugën e Elbasanit” dhe në biletarinë e stadiumit “Selman Stërmasi” duke filluar nga ora 14:30,” ka bërë të ditur njoftimi i FSHF-së lëshuar pak më parë.

Krejt kjo, pasi që Federata kishte kërkuar shumë më parë leje për kthimin e tifozëve në stadium, natyrisht me numër të limituar, rreth 30%, ndërsa përgjigjja nga autoritetet ka ardhur 7 orë para ndeshjes! FSHF ka bërë të ditur se autoritet kanë dhënë leje për praninë e vetëm 1000 tifozëve në stadium për këtë duel.

Çmimet e biletave:

Tribuna kryesore - 3 mijë lekë
Tribuna karshi - 1 mijë lekë
Tribuna pas porte - 500 lekë.


KOSOVA

Publikohet lista e Kosovës, për dy miqësoret në Antalya

Përfaqësuesja

Publikohet lista e Kosovës, për dy miqësoret në Antalya

31/05/21 @ 12:54

LIGUE 1

Nantes shpëton falë golave si mysafirë, mbetet në elitë

Ligue 1

Nantes shpëton falë golave si mysafirë, mbetet në elitë

30/05/21 @ 23:21

MALTA - IRLANDA VERIORE

Rivali i Kosovës pëson thellë

Përfaqësuesja/International

Rivali i Kosovës pëson thellë

30/05/21 @ 22:51

MEDIA TALK

Munishi: Nuk flas për selektorin

Përfaqësuesja/International

Munishi: Nuk flas për selektorin

30/05/21 @ 22:38

PËRGATITJET PËR EURO

Xhaka startues në fitore, Zeqiri 0 minuta

Evropiani/International

Xhaka startues në fitore, Zeqiri 0 minuta

30/05/21 @ 22:26

SUPERIORE

Kastrioti mbetet në Superiore

FSHF Kategoria Superiore

Kastrioti mbetet në Superiore

30/05/21 @ 22:09

BELGJIKA

Thierry Henry rikthehet në Belgjikë

Evropiani

Thierry Henry rikthehet në Belgjikë

30/05/21 @ 21:42

REFERIMI

Maqedonia e Veriut - Sllovenia, në drejtimin e gjyqtarëve të Kosovës

FFK Superliga/International

Maqedonia e Veriut - Sllovenia, në drejtimin e gjyqtarëve të Kosovës

30/05/21 @ 21:00

ARBËR ÇYRBJA

Vazhdojnë përforcimet te anëtari i ri i Superiores

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Vazhdojnë përforcimet te anëtari i ri i Superiores

19/06/21 @ 18:26

PARTIZANI

Partizani merr lojtarin e Vllaznisë

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Partizani merr lojtarin e Vllaznisë

18/06/21 @ 13:17

TIRANË

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

17/06/21 @ 15:53

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

TRANSFER

Futbollisti shqiptar i Partizanit transferohet në Turqi

FSHF Kategoria Superiore/International/Sportistë shqiptarë në botë

Futbollisti shqiptar i Partizanit transferohet në Turqi

03/06/21 @ 20:30

KUKËS

Mirel Josa ndahet me klubin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Mirel Josa ndahet me klubin

03/06/21 @ 15:17

KUPA E SHQIPËRISË

Pas 13 vitesh vjen Kupa e Shqipërisë

FSHF Kategoria Superiore

Pas 13 vitesh vjen Kupa e Shqipërisë

31/05/21 @ 22:25

TIRANA

Tirana vazhdon me trajnerin

FSHF Kategoria Superiore

Tirana vazhdon me trajnerin

31/05/21 @ 22:21

SUPERIORE

Kastrioti mbetet në Superiore

FSHF Kategoria Superiore

Kastrioti mbetet në Superiore

30/05/21 @ 22:09


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore