Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PËRGATITJET PËR EURO

Xhaka startues në fitore, Zeqiri 0 minuta

Foto: Swiss Nati Team/fb

Xhaka startues në fitore, Zeqiri 0 minuta


30 May, 2021 @22:26

Kombëtarja zvicerane ka shënuar fitore në miqësoren përgatitore para EURO 2020 ndaj SHBA-ve, duke i mposhtur amerikanët në St Gallen 2-1 [Rodriguez 10, Zuber 63 — Lletget].

Granit Xhaka ka qenë në fushë startues dhe ka luajtur 90-minuta në këtë ndeshje, derisa Xherdan Shaqiri ka luajtur vetëm në pjesë të parë të ndeshjes.

Në anën tjetër, futbollisti Andi Zeqiri që pat një aventurë premtuese me Kosovën dhe së fundi vendosi të luajë për Zvicrën përkundër ftesës nga selektori Vladimir Petkovic, nuk ka fituar asnjë minutë këtë ndeshje.

Nga futbollistët tjerë me origjinë shqiptare të ftuar në këtë ndeshje ka qenë edhe Admir Mehmedi, që ka luajtur nga minuta e 68 e ndeshjes.


SUPERIORE

Kastrioti mbetet në Superiore

FSHF Kategoria Superiore

Kastrioti mbetet në Superiore

30/05/21 @ 22:09

BELGJIKA

Thierry Henry rikthehet në Belgjikë

Evropiani

Thierry Henry rikthehet në Belgjikë

30/05/21 @ 21:42

REFERIMI

Maqedonia e Veriut - Sllovenia, në drejtimin e gjyqtarëve të Kosovës

FFK Superliga/International

Maqedonia e Veriut - Sllovenia, në drejtimin e gjyqtarëve të Kosovës

30/05/21 @ 21:00

KOSOVA

Kosova zhvillon edhe stërvitjen e tretë për ndeshjet e qershorit

Përfaqësuesja

Kosova zhvillon edhe stërvitjen e tretë për ndeshjet e qershorit

30/05/21 @ 18:54

2 KORRIKU - BESIKTAS

2 Korriku arrin marrëveshje bashkëpunimi me Besiktasin

FFK Liga e parë

2 Korriku arrin marrëveshje bashkëpunimi me Besiktasin

30/05/21 @ 16:57

NDAHEN RRUGËT

Mavraj në kërkim të adresës së re

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj në kërkim të adresës së re

30/05/21 @ 16:39

PLAYER RATINGS

Kroacia - Republika Çeke, notat e lojtarëve

Evropiani

Kroacia - Republika Çeke, notat e lojtarëve

18/06/21 @ 20:11

KROACIA 1-1 REPUBLIKA ÇEKE

Pa fitues në Glasgow, kroatët e çekët ndajnë pikët

Evropiani

Pa fitues në Glasgow, kroatët e çekët ndajnë pikët

18/06/21 @ 19:55

ANGLI - SKOCI

Angli - Skoci, 11-shet startuese

Evropiani

Angli - Skoci, 11-shet startuese

18/06/21 @ 19:39

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Suedia-Sllovakia

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Suedia-Sllovakia

18/06/21 @ 17:01

SERIE A

Ibrahimoviç drejt fundit së karrierës

Evropiani/Serie A

Ibrahimoviç drejt fundit së karrierës

18/06/21 @ 17:00

SUEDIA 1-0 SLLOVAKIA

Me fitore, Suedia merr lidershipin

Evropiani/International

Me fitore, Suedia merr lidershipin

18/06/21 @ 16:46

11-SHET

Formacionet zyrtare: Kroacia - Republika Çeke

Evropiani

Formacionet zyrtare: Kroacia - Republika Çeke

18/06/21 @ 16:43

11-SHET

Formacionet zyrtare: Suedia - Sllovakia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Suedia - Sllovakia

18/06/21 @ 13:31

EURO2020

Dita e tetë e evropianit, ndeshjet e ditës

Evropiani

Dita e tetë e evropianit, ndeshjet e ditës

18/06/21 @ 08:30

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Holanda-Austria

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Holanda-Austria

17/06/21 @ 23:16


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani