Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA '89 - BESA

Albion Pllana hat-trick, ‘89-shi deklason Besën

Albion Pllana hat-trick, ‘89-shi deklason Besën


20 March, 2022 @15:05

Një fitore shumë e thellë e Trepçës ‘89 në përballjen me Besën nga Peja!

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll 3-0 për mitrovicasit, të cilët më pas gjatë pjesës së dytë shënuan edhe plot katër herë të tjera, për ta mbyllur ndeshjen me fitore të thellë 7-0.

Albion Pllana shënoi hat-trick për mitrovicasit sot, dy gola i shënoi Lulzim Peci e dy tjerë sulmuesi MBA, për ta kompletuar kështu 7-golëshin dhe fitoren e thellë.

TABELA AKTUALE

Kështu ‘89-shi vazhdon marshimin drejt Superligës, kurse pejanët vazhdojnë ta rrezikojnë rënien në Ligën e Dytë.

Xhiron që vjen, Trepça ‘89 e pret Lirinë, kurse Besa luan në shtëpi ndaj Istogut.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë