Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZHVILLIME

Alex Frei lirohet nga detyra!

Alex Frei lirohet nga detyra!


9 November, 2021 @11:06

Trajneri i skuadrës së Wil 1900 në Challenge League të Zvicrës, Alex Frei, është ndarë me ekipin e tij. Sipas njoftimit të lëshuar pak më parë nga FC Wil 1900 Frei dhe klubi kanë vendosur t’i japin fund bashkëpunimit që kishte nisur që prej shtatorit të vitit të kaluar, kur sulmuesi legjendar i Zvicrës zëvendësoi Ciriaco Sforzan në detyrë.

Wil ka bërë të ditur se do të njoftojë për trajnerin e ri sonte, ndërsa Frei që ka qenë shumë i përfolur nga mediat zvicerane si opsion i zëvendësimit të Bernard Challandes në krye të Kosovoës, mbetet të shihet nëse do të ndodh një gjë e tillë.

Kosovën aktualisht po e drejton ndihmësi i Challandesit, slloveni Primoz Gliha. Por ai pritet të jetë i përkohshëm sa për të përfunduar ciklin kualifikues drejt Katarit 2022, që përfundon këtë javë, me miqësoren ndaj Jordanisë dhe kualifikuesen e fundit, ndaj Greqisë.


STAR OF THE GAMEWEEK XIII

Theophilus Solomon (KF Ballkani), Ylli i javës (13)

FFK Superliga

Theophilus Solomon (KF Ballkani), Ylli i javës (13)

09/11/21 @ 10:53

NISIN PËRGATITJET

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë

08/11/21 @ 22:47

VALON BERISHA

Berisha: Miqësorja përgatitje për Greqinë

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Berisha: Miqësorja përgatitje për Greqinë

08/11/21 @ 23:14

ANDRIY SHEVCHENKO

Prezantohet si trajner në Serie A

Serie A/International/Transfere

Prezantohet si trajner në Serie A

08/11/21 @ 23:38

NEWCASTLE UNITED

Newcastle ngritjen e planifikon me Eddie Howe

Premier League/Transfere

Newcastle ngritjen e planifikon me Eddie Howe

08/11/21 @ 22:18

ANDRIY SHEVCHENKO

Prezantohet si trajner në Serie A

Serie A/International/Transfere

Prezantohet si trajner në Serie A

08/11/21 @ 23:38

VALON BERISHA

Berisha: Miqësorja përgatitje për Greqinë

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Berisha: Miqësorja përgatitje për Greqinë

08/11/21 @ 23:14

NISIN PËRGATITJET

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë

08/11/21 @ 22:47

FTESAT E KOSOVËS U21

Nees publikon ftesat për ndeshjen e Kosovës U21 ndaj Shqipërisë U21

Shqipëria/Kosova/International

Nees publikon ftesat për ndeshjen e Kosovës U21 ndaj Shqipërisë U21

03/11/21 @ 16:08

MEDIA TALK

Xavi arrin marrëveshje, në pritje të klubeve!

La Liga/International/Transfere

Xavi arrin marrëveshje, në pritje të klubeve!

02/11/21 @ 16:41

MEDIA TALK

Muriqi mund të largohet, por vetëm si huazim

Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Muriqi mund të largohet, por vetëm si huazim

02/11/21 @ 15:37

TRABZON 2-1 RIZE

Me përmbysje Trabzon ruan pamposhtshmërinë dhe distancën

International

Me përmbysje Trabzon ruan pamposhtshmërinë dhe distancën

29/10/21 @ 22:23

ESTONI

Besar Halimi 60-minuta në barazim

International/Sportistë shqiptarë në botë

Besar Halimi 60-minuta në barazim

27/10/21 @ 15:53

KOSOVA - F

Me golin e Liridona Sylës, vajzat e Kosovës mposhtin Armeninë

Kosova/International

Me golin e Liridona Sylës, vajzat e Kosovës mposhtin Armeninë

26/10/21 @ 17:52

KOSOVA

Miqësorja e muajit të ardhshëm, konfirmohet data

Kosova/International

Miqësorja e muajit të ardhshëm, konfirmohet data

25/10/21 @ 15:36


 
Të gjitha lajmet nga International