Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SERIE A

Allegri e do brenda formacionit startues

Foto: Azzurri Official

Allegri e do brenda formacionit startues


10 July, 2021 @11:40

Nesër do të jetë ndeshja finale e “EURO-2020”, ku do të përballen Italia dhe Anglia, duke filluar nga ora 21:00.

Por, kjo ndeshje finale konsiderohet ‘finale’ edhe për të ardhmen e mesfushorit italian, Locatelli.

Kjo pasi që drejtuesit e Juventus dhe Sassuolo do të ulen në një tavolinë menjëherë pas kësaj ndeshje finale, kështu për të vendosur për të ardhmen e Locatelli-t, i cili është i rëndësishëm për trajnerin e ri të Juventus Allegri-n.

Drejtuesit e Juventus duan që t’i bëjnë dhuratë Allegri-t, që kur erdhi prapë tek Juventus, kështu duke i blerë lojtarin të cilin ai e konsideron kyç për formacionin e tij startues.

Vlen të theksohet se Locatelli që kur u largua nga Milan, dëshironte klubin e Juventus, si një lloj ‘hakmarrje’ ndaj tashmë ish klubit të tij, Milan.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A