Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Andi Koshi rikthehet në Belgjikë

Andi Koshi rikthehet në Belgjikë

27 July, 2018 @13:01

Pasi kaloi një vit te skuadra e PSV-së në Holandë, Andi Koshi është rikthyer në Belgjikë. Në fakt gjakovari 17-vjeçar, që është i lindur në Belgjikë dhe është zhvilluar si futbollist në akademinë e Anderlechtit, është blerë nga skuadra franceze e Monacos, mirëpo 6 muajt e ardhshëm do të luajë në Belgjikë te skuadra e Cercle Brugge, pasi që kjo skuadër është pronë e skuadrës franceze të Monacos. Koshi luan në rolin e mesfushorit sulmues, ndërsa është edhe kapiten i Kombëtares së Belgjikës për grupmoshat U17.

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

DUDELANGE - DRITA

Drita bie në pjesë të dytë, por ka shpresë

Foto: DritaFC/ fb

26 July, 2018 @20:21

Në ndeshjen e parë, në kuadër të rrethit të dytë kualifikues të Eurpa Ligës, Drita pësoi me rezultat 2-1 ndaj…

11-SHET

Formacionet: Dudelange - Drita

26 July, 2018 @18:19

Janë publikuar formacionet startuese të Dudelanges dhe të Dritës.

ALPHONSO DAVIES

Bayern bën rekord transfer nga MLS

26 July, 2018 @17:15

Rekord kampioni i Gjermanisë, Bayern Munchen, ka zyrtarizuar blerjen e fundit të skuadrës. Sulmuesi kanadez, Alphonso Davies (17 vjeç), është…

ZYRTARIZOHET

Tovërlani i kthehet Superligës

BOROZANI/ E. D.

26 July, 2018 @15:30

Trajneri i dikurshëm i Prishtinës dhe së fundi i Ferronikelit, Afrim Tovërlani, do t'i kthehet Superligës së Kosovës në futboll.…

NEW NUMBER

Mbappe ndërron numrin e fanellës

Foto: dailystar

26 July, 2018 @14:40

Supertalenti i PSG-së, Kylian Mbappe, nuk do ta bart më numrin 29 të fanellës te ekipi i tij.

LYON - NIMES

Depay vazhdon me formë të mirë

19 October, 2018 @22:41

Olympique i Lyon është këndellur pas humbjes 0-5 në Parkun e Princërve. Sonte ata mposhtën të ardhurit nga Ligue2, Olympique…

MONACO

Henry tashmë kryetrajner!

13 October, 2018 @11:34

Thierry Henry zyrtarisht në krye të Monacos. Pas shkarkimit të trajnerit Leonardo Jardim, tashmë zyrtarisht ish-sulmuesi francez Henry, do të…

PSG - LYON

Statistika të frikshme të Mbappes

8 October, 2018 @0:20

Kylian Mbappe sot ka shënuar katër gola për 13 minuta në fitoren prej 5-0 të Paris St Germainit ndaj Olympique…

5 PËR VIKEND

TOP 5-shja e fundjavës

Graf.: O. Kraja

5 October, 2018 @16:53

TOP 5 duelet e fundjavës në ligat e forta evropiane të futbollit. Leiceser City – Everton (e shtunë, ora…

MOHON SPEKULIMET

Guardiola: Mbappe s’vjen

2 October, 2018 @11:30

Pas zërave që super talenti Mbappe mund të transferohet te Manchester City, spekulimeve fund iu ka dhënë Pep Guardiola, trajneri…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1