Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARBËRIA - VITIA

Arbëria mposhtë Vitinë, barazon pikët me liderin

Arbëria mposhtë Vitinë, barazon pikët me liderin


29 October, 2021 @14:57

Në ndeshjen hapëse të xhiros së XI në Ligën e Parë, Arbëria nga Dobraja ka shënuar fitore ndaj Vitisë.

Ndeshja mes skuadrave në fjalë u luajt në stadiumin me bar sintetik në Shtime dhe u mbyll me rezultat 2-0 [Vojvoda, Zabërgja] për Arbërinë.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore, Arbëria i barazon pikët me liderin e Grupit B të Ligës së Parë, Ramiz Sadikun, por ky i fundit ndeshjen e xhiros nuk e ka luajtur ende.

Në anën tjetër, Vitia momentalisht ndodhet e fundit në këtë grup.

Ndeshjet e tjera të xhiros në Ligën e Parë luhen nesër dhe pasnesër.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë