Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VUSHTRRIA ARRIN FITOREN E PARË PRANVERORE

Ardi Shala i sjell fitoren e parë Begollit me Vushtrrinë

Fotot: FCVushtrria/ Mattstudio

Ardi Shala i sjell fitoren e parë Begollit me Vushtrrinë


25 February, 2024 @23:02

Trajneri i ri i Vushtrrisë, Granit Begolli, ka përjetuar fitoren e parë me ekipin e ri të tij, pasi që mposhti Kikën si mysafir sot me rezultat minimal 0-1 [Ardi Shala 28’].

Ardi Shala ka qenë njeriu që ka vendosur ndeshjen me golin e tij të shënuar në pjesë të parë, ndërsa Vushtrria ka marrë tre pikët e para të pranverës duke e mposhtur rivalin direkt nga pjesa e poshtme e tabelës.

Fitorja bën që Vushtrria të dalë në pozitë të tetë të renditjes me 14 pikë, një më shumë sesa Kika që tash është në pozitë të parafundit, të nëntë.

Kika vs. Vushtrria


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë