Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KF DRITA

Ardian Nuhiu 100! Drita shënon jubilun

Ardian Nuhiu 100! Drita shënon jubilun


13 September, 2021 @18:20

Skuadra e Dritës ka shënuar sot jubileun e trajnerit të tyre, Ardian Nuhiu.

Nuhiu, që dje drejtoi Dritën për herë të 100-të në fushë, ka pranuar plaketën simbolike që tregon për njëqind ndeshjet e tij me klubit.

“Falënderoj të gjithë për mbështetjen dhe besimin që e kam gjetur këtu. Nuk diskutohet që për të gjitha rezultatet më meritorët jeni ju, futbollistët dhe të gjithë akterët e përfshirë në klubin tonë. Uroj që të kemi shumë suksese, faleminderit juvë që sakrifikoni shumë dhe bëni maksimumin për t’i praktikuar të gjitha kërkesat e mia drejt objektivave tona të përbashkëta. Vazhdojmë para, bashkë drejt synimeve tona”, ka thënë trajneri Nuhiu sot.

Nuhiu ka udhëhequr me Dritën në 100 ndeshje zyrtare në kampionat, Kupën e Kosovës dhe në garat evropiane; Champions League, Europe League dhe Conference League.

Me Dritën Nuhiu ka fituar titullin kampion në stinorin e kaluar të Superligës, ndërsa këtë stinor si nënkampion suksesshëm e ka drejtuar në Conference League.

Përgjatë 100 ndeshjeve, Nuhiu ka regjistruar 58 fitore, 21 barazime dhe 21 humbje.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga