Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VENDIM I KV

I hiqet kartoni i kuq

Pamje nga arkivi

I hiqet kartoni i kuq


13 September, 2021 @17:45

Pas reagimit të ashpër të KF Dukagjini mbrëmë menjëherë pas ndeshjes Gjilani-Dukagjini, ka reaguar sot Komisioni për Vlerësim i Superligës me anëtarë Malazog Hoxha, Ismet Shurdhani dhe Ergyn Janovali.

>> Reagimi i Dukagjinit dhe rasti i diskutueshëm

Pas rishikimit të situatës dhe analizimit të video-inçizimit është marrë vendim që futbollistit të KF Dukagjini, Bujar Shabani, t’i hiqet kartoni i kuq dhe i njëjti do të ketë të drejtë të aktivizohet që në ndeshjen e radhës në garat e futbollit.

“Komisioni për Vlerësim në mbledhjen e mbajtur më datën 13 shtator, ka analizuar dhe vlerësuar situatën e krijuar në ndeshjen SC Gjilani – KF Dukagjini, ku gjyqtari Besfort Kosumi, ka ndëshkuar lojtarin e KF Dukagjini, Bujar Shabani, me kartonin e dytë të verdhë dhe të kuq. Komisioni pas shikimit me kujdes të video-incizimit të kësaj ndeshje dhe përshkrimit të vëzhguesit të gjyqtarëve në raport, ka konstatuar se ndëshkimi me kartonin e dytë të verdhë dhe përjashtim nga ndeshja për lojtarin Bujar Shabani nuk ka qenë i drejtë. Kësisoj, Komisioni për Vlerësim ka marrë vendim se lojtarit të lartcekur t’i hiqet kartoni i kuq i dhënë në këtë ndeshje dhe i njëjti ka të drejtë të aktivizohet në ndeshjen e radhës,” ka shkruar FFK në njoftimin e lëshuar sot.

Kështu, Dukagjini i drejtuar nga Armend Dallku do të ketë në dispozicion mesfushorin me përvojë, për ndeshjen e radhës, të xhiros së katërt të Superligës, ku ekipi klinas luan ndaj Feronikelit si mysafir.


TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (3)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (3)

13/09/21 @ 17:01

CORONAVIRUS

Fizioterapisti i kombëtares shqiptare, humb betejën me COVID-19

Kombëtarja

Fizioterapisti i kombëtares shqiptare, humb betejën me COVID-19

13/09/21 @ 12:29

SHAQIRI @ LYON

Xherdan Shaqiri debuton me asist si startues

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Xherdan Shaqiri debuton me asist si startues

13/09/21 @ 11:59

PAS 3 XHIROSH

4 pa humbje, 4 pa fitore - pas 3 xhirove

FFK Superliga

4 pa humbje, 4 pa fitore - pas 3 xhirove

13/09/21 @ 11:52

PARA DITËS SË PARË TË SEZONIT TË RI

Barcelona-Bayern, në ditën e parë të Champions 21/22

Champions League

Barcelona-Bayern, në ditën e parë të Champions 21/22

13/09/21 @ 11:19

ROMA - SASSUOLO

1000 ndeshje për Josen, Roma fiton në fund

Serie A

1000 ndeshje për Josen, Roma fiton në fund

13/09/21 @ 00:20

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (3)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (3)

13/09/21 @ 17:01

PAS 3 XHIROSH

4 pa humbje, 4 pa fitore - pas 3 xhirove

FFK Superliga

4 pa humbje, 4 pa fitore - pas 3 xhirove

13/09/21 @ 11:52

KLINË

Dukagjini reagon ashpër pas ndëshkimit “të padrejtë”

FFK Superliga

Dukagjini reagon ashpër pas ndëshkimit “të padrejtë”

12/09/21 @ 23:19

LLAPI - FERONIKELI

Fitorja e parë e Niklit, Llapi ende pa fitore

FFK Superliga

Fitorja e parë e Niklit, Llapi ende pa fitore

12/09/21 @ 18:04

GJILANI - DUKAGJINI

Pa fitues në Gjilan, pikët ndahen

FFK Superliga

Pa fitues në Gjilan, pikët ndahen

12/09/21 @ 17:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

12/09/21 @ 15:00

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Dukagjini

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Dukagjini

12/09/21 @ 14:19

LLAPI - FERONIKELI

Të dyjat, në kërkim të fitores së parë

FFK Superliga

Të dyjat, në kërkim të fitores së parë

12/09/21 @ 13:30

GJILANI - DUKAGJINI

Gjilani për kryesim, Dukagjini për fitoren e parë

FFK Superliga

Gjilani për kryesim, Dukagjini për fitoren e parë

12/09/21 @ 13:01

ZEKIRIJA RAMADANI

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

FFK Superliga

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

11/09/21 @ 22:31


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga