Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS 3 XHIROSH

4 pa humbje, 4 pa fitore - pas 3 xhirove

Foto: KFDrita/fb

4 pa humbje, 4 pa fitore - pas 3 xhirove


13 September, 2021 @11:52

Pas tri xhirove të zhvilluara në Superligë të Kosovës, katër ekipe janë ende pa humbje në elitë.

Ballkani, Drenica, Drita e Gjilani janë skuadrat që ende nuk kanë përjetuar disfatën këtë stinor.

Ndërsa në xhiron e radhës do të takohen pikërisht dy nga këto skuadra, ku Drita pret Ballkanin në atë që konsiderohet derbi i xhiros së katërt të Superligës.

Derisa Drenica udhëton te Ulpiana, Gjilani i shkon Prishtinës.

E prej katër ekipeve pa fitore edhe pas tri xhirove befasisht është edhe kampionja aktuale Prishtina. Bardhekaltërit presin Gjilanin që s’ka humbje, ku do të kërkojnë fitoren e parë të stinorit.

Pos Prishtinës, pa fitore janë edhe dy të ardhurit në elitë, Dukagjini e Ulpiana si dhe skuadra që garoi në Evropë gjatë verës, Llapi.

Derisa Llapi pret Malishevën në formë, Ulpiana pret Drenicën, Dukagjini i shkon Feronikelit në Drenas.

Xhiroja e radhës luhet në mesjavë, ndërsa orari përcaktohet gjatë ditës së sotme, ose më së voni nesër.


PARA DITËS SË PARË TË SEZONIT TË RI

Barcelona-Bayern, në ditën e parë të Champions 21/22

Champions League

Barcelona-Bayern, në ditën e parë të Champions 21/22

13/09/21 @ 11:19

ROMA - SASSUOLO

1000 ndeshje për Josen, Roma fiton në fund

Serie A

1000 ndeshje për Josen, Roma fiton në fund

13/09/21 @ 00:20

REAL MADRID - CELTA VIGO

Camavinga debuton me gol, Reali fiton me përmbysje

La Liga

Camavinga debuton me gol, Reali fiton me përmbysje

13/09/21 @ 00:15

KLINË

Dukagjini reagon ashpër pas ndëshkimit “të padrejtë”

FFK Superliga

Dukagjini reagon ashpër pas ndëshkimit “të padrejtë”

12/09/21 @ 23:19

LIGA e PARË

Ndahen pikët në Kamenicë

FFK Liga e parë

Ndahen pikët në Kamenicë

12/09/21 @ 22:16

MILAN - LAZIO

Ibrahimovic rikthehet me gol, pak minuta për Muriqin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Ibrahimovic rikthehet me gol, pak minuta për Muriqin

12/09/21 @ 20:44

KLINË

Dukagjini reagon ashpër pas ndëshkimit “të padrejtë”

FFK Superliga

Dukagjini reagon ashpër pas ndëshkimit “të padrejtë”

12/09/21 @ 23:19

LLAPI - FERONIKELI

Fitorja e parë e Niklit, Llapi ende pa fitore

FFK Superliga

Fitorja e parë e Niklit, Llapi ende pa fitore

12/09/21 @ 18:04

GJILANI - DUKAGJINI

Pa fitues në Gjilan, pikët ndahen

FFK Superliga

Pa fitues në Gjilan, pikët ndahen

12/09/21 @ 17:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

12/09/21 @ 15:00

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Dukagjini

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Dukagjini

12/09/21 @ 14:19

LLAPI - FERONIKELI

Të dyjat, në kërkim të fitores së parë

FFK Superliga

Të dyjat, në kërkim të fitores së parë

12/09/21 @ 13:30

GJILANI - DUKAGJINI

Gjilani për kryesim, Dukagjini për fitoren e parë

FFK Superliga

Gjilani për kryesim, Dukagjini për fitoren e parë

12/09/21 @ 13:01

ZEKIRIJA RAMADANI

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

FFK Superliga

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

11/09/21 @ 22:31

BALLKANI 3-2 ULPIANA

Rrustem Hoxha në sekondë të fundit i jep fitore Ballkanit

FFK Superliga

Rrustem Hoxha në sekondë të fundit i jep fitore Ballkanit

11/09/21 @ 18:45

MALISHEVA 0-1 DRITA

Ardit Tahiri vendimtar, Drita njofton me humbje Malishevën

FFK Superliga

Ardit Tahiri vendimtar, Drita njofton me humbje Malishevën

11/09/21 @ 18:33


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga