Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KLINË

Dukagjini reagon ashpër pas ndëshkimit “të padrejtë”

Dukagjini reagon ashpër pas ndëshkimit “të padrejtë”


12 September, 2021 @23:19

Skuadra e Dukagjinit ka nxjerrë pikë sot si mysafir në Gjilan ndaj Gjilanit, në përballjen që përfundoi pa gola, 0-0.

Mirëpo, referi me stemë të FIFAs i Superligës së Kosovës, Besfort Kasumi, është kritikuar ashpër nga klubi klinas, duke kërcënuar edhe me largim nga kampionati të ekipit!

Krejt kjo, pasi që pas videos së shfaqur, KF Dukagjini ka bërë të ditur se kartoni i dytë i verdhë për Bujar Shabanin nuk ka ekzistuar.

Mëposhtë, reagimi i plotë i KF Dukagjini:

Sot në ndeshjen e javës së tretë në mes të Sc Gjilanit dhe KF Dukagjinit klubi ynë është dëmtuar tej mase kur gjyqtari Besfort Kasumi pa asnjë të drejtë, por i ndikuar nga reagimet e publikut, ndëshkoi me karton të verdhë (të dytin) lojtarin tonë, Bujar Shabani.
Si klub jemi të shqetësuar për mënyrën sesi gjyqtarët po i ndëshkojnë lojtarët tanë e sidomos për rastin në fjalë. Është e turpshme që një gjyqtar me stemë të FIFA-s të gjykojë në këtë mënyrë, ky është turpi i referimit.
Edhe në pamjet televizive shihet qartë dhe mirë që dueli (i cili u akordua si faull) nuk ishte i tillë. Ky është reagimi ynë i fundit dhe nuk do të lejojmë dëmtime në asnjë mënyrë, edhe në qoftë se do të kushtojë me largim nga Kampionati.

Dukagjini që është rikthyer këtë stinor në Superligë dhe drejtohet nga Armend Dallku në tri xhirot e para të stinorit ende nuk ka shijuar fitoren, ndërsa ka dy barazime dhe një humbje.

 


LIGA e PARË

Ndahen pikët në Kamenicë

FFK Liga e parë

Ndahen pikët në Kamenicë

12/09/21 @ 22:16

MILAN - LAZIO

Ibrahimovic rikthehet me gol, pak minuta për Muriqin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Ibrahimovic rikthehet me gol, pak minuta për Muriqin

12/09/21 @ 20:44

LIGA e PARË

Vllaznia me rezultat minimal, ngritet në pozitën e tretë

FFK Liga e parë

Vllaznia me rezultat minimal, ngritet në pozitën e tretë

12/09/21 @ 19:51

LIGA e PARË

Onix fiton derbin pejan

FFK Liga e parë

Onix fiton derbin pejan

12/09/21 @ 19:41

LEEDS - LIVERPOOL

Liverpooli s’gabon, mban hapin me kryesuesit

Premier League

Liverpooli s’gabon, mban hapin me kryesuesit

12/09/21 @ 19:29

LIGA e PARË

Trepça’89 barazon me A&N, ruan kreun

FFK Liga e parë

Trepça’89 barazon me A&N, ruan kreun

12/09/21 @ 19:24

LLAPI - FERONIKELI

Fitorja e parë e Niklit, Llapi ende pa fitore

FFK Superliga

Fitorja e parë e Niklit, Llapi ende pa fitore

12/09/21 @ 18:04

GJILANI - DUKAGJINI

Pa fitues në Gjilan, pikët ndahen

FFK Superliga

Pa fitues në Gjilan, pikët ndahen

12/09/21 @ 17:04

LLAPI - FERONIKELI

Fitorja e parë e Niklit, Llapi ende pa fitore

FFK Superliga

Fitorja e parë e Niklit, Llapi ende pa fitore

12/09/21 @ 18:04

GJILANI - DUKAGJINI

Pa fitues në Gjilan, pikët ndahen

FFK Superliga

Pa fitues në Gjilan, pikët ndahen

12/09/21 @ 17:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

12/09/21 @ 15:00

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Dukagjini

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Dukagjini

12/09/21 @ 14:19

LLAPI - FERONIKELI

Të dyjat, në kërkim të fitores së parë

FFK Superliga

Të dyjat, në kërkim të fitores së parë

12/09/21 @ 13:30

GJILANI - DUKAGJINI

Gjilani për kryesim, Dukagjini për fitoren e parë

FFK Superliga

Gjilani për kryesim, Dukagjini për fitoren e parë

12/09/21 @ 13:01

ZEKIRIJA RAMADANI

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

FFK Superliga

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

11/09/21 @ 22:31

BALLKANI 3-2 ULPIANA

Rrustem Hoxha në sekondë të fundit i jep fitore Ballkanit

FFK Superliga

Rrustem Hoxha në sekondë të fundit i jep fitore Ballkanit

11/09/21 @ 18:45

MALISHEVA 0-1 DRITA

Ardit Tahiri vendimtar, Drita njofton me humbje Malishevën

FFK Superliga

Ardit Tahiri vendimtar, Drita njofton me humbje Malishevën

11/09/21 @ 18:33

DRENICA 2-1 PRISHTINA

Drenica mposht edhe Prishtinën, bashkëkryeson tabelën

FFK Superliga

Drenica mposht edhe Prishtinën, bashkëkryeson tabelën

11/09/21 @ 18:23


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga