Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LEEDS - LIVERPOOL

Liverpooli s’gabon, mban hapin me kryesuesit

Liverpooli s’gabon, mban hapin me kryesuesit


12 September, 2021 @19:29

Në ndeshjen e vetme të ditës në Premier League, Liverpool ka shënuar fitore 0-3 ndaj Leedsit në Yorkshire.

Liverpooli dominoi totalisht dhe fitoren e arriti me plotë meritë, ndërkohë që golat u shënuan nga Salah (20’), Fabinho (50’) dhe Mane (90+2’).

Lajm i keq për Liverpoolin nga kjo ndeshje është lëndimi i rëndë i 18-vjeçarit Elliott, i cili pësoi lëndim të rëndë pas ndërhyrjes nga Struijk i vendasve. Ky i fundit u përjashtua me karton të kuq për shkak të asaj ndërhyrjeje në minutën e 60’.

Me këtë fitore, Liverpooli ka 10 pikë, aq sa kanë edhe Manchester United e Chelsea, dhe të trija e ndajnë kreun, kurse Leedsi mbetet ende pa fitore pas 4 xhirove.


LLAPI - FERONIKELI

Fitorja e parë e Niklit, Llapi ende pa fitore

FFK Superliga

Fitorja e parë e Niklit, Llapi ende pa fitore

12/09/21 @ 18:04

GJILANI - DUKAGJINI

Pa fitues në Gjilan, pikët ndahen

FFK Superliga

Pa fitues në Gjilan, pikët ndahen

12/09/21 @ 17:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

12/09/21 @ 15:00

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Dukagjini

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Dukagjini

12/09/21 @ 14:19

LLAPI - FERONIKELI

Të dyjat, në kërkim të fitores së parë

FFK Superliga

Të dyjat, në kërkim të fitores së parë

12/09/21 @ 13:30

GJILANI - DUKAGJINI

Gjilani për kryesim, Dukagjini për fitoren e parë

FFK Superliga

Gjilani për kryesim, Dukagjini për fitoren e parë

12/09/21 @ 13:01

SOUTHAMPTON

Armando Broja shkëlqeu në barazimin e ekipit

Kombëtarja/Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Armando Broja shkëlqeu në barazimin e ekipit

11/09/21 @ 23:23

CRISTIANO RONALDO

Shitje e çmendur e fanellave, sa ka fituar Adidas e sa United?

Premier League

Shitje e çmendur e fanellave, sa ka fituar Adidas e sa United?

10/09/21 @ 13:31

KOLUMNE

5 për fundjavë: rikthimi i Ronaldos + tjera

Premier League/Bundesliga/Serie A/Analiza

5 për fundjavë: rikthimi i Ronaldos + tjera

10/09/21 @ 13:00

NORWICH CITY

Rashica, lojtari i muajit te Norwich

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica, lojtari i muajit te Norwich

10/09/21 @ 12:29

CRISTIANO RONALDO

Do të bëj presion, që të luajë ndaj Newcastle

Premier League

Do të bëj presion, që të luajë ndaj Newcastle

09/09/21 @ 22:32

STAMFORD BRIDGE

Chelsea siguron Saul Niguezin

Premier League/La Liga/Transfere

Chelsea siguron Saul Niguezin

01/09/21 @ 01:57

STADIUM OF LIGHT

Leon Dajaku në Sunderland

Premier League/Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Leon Dajaku në Sunderland

01/09/21 @ 00:33

RIKTHIM NË ANGLI

Salomon Rondon kthehet në Premier Ligë

Premier League/International/Transfere

Salomon Rondon kthehet në Premier Ligë

01/09/21 @ 00:10

THE GUNNERS

Edhe Bellerin largohet nga Arsenali

Premier League/La Liga/Transfere

Edhe Bellerin largohet nga Arsenali

31/08/21 @ 23:31

MANCHESTER UNITED

United zyrtarizon Ronaldon

Premier League

United zyrtarizon Ronaldon

31/08/21 @ 10:45


 
Të gjitha lajmet nga Premier League