Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LLAPI - FERONIKELI

Fitorja e parë e Niklit, Llapi ende pa fitore

Foto: KF Feronikeli

Fitorja e parë e Niklit, Llapi ende pa fitore


12 September, 2021 @18:04

Një paraqitje mjaft e mirë dhe një fitore e merituar për Niklin ndaj Llapit sot.

Skuadra nga Drenasi takimin ndaj podujevasve e mbylli me fitore 0-2 (Dren Gashi 45+2’, Diar Prokshi 64’).

Pjesa e parë u mbyll me një gol të shënuar. Ishte Dren Gashi i Niklit ai që e gjeti golin në minutën e 45+2’, për ta dërguar skuadrën e tij me epërsi minimale në pushim.

Gjatë pjesës së parë, Llapit iu anulua një penallti nga sistemi VAR, ndërkohë që edhe ndeshja u ndërpre për pak minuta, për shkak të numrit të madh të shikuesve në stadium, që binte ndesh me rregullat ndaj mbrojtjes nga COVID. Por, problemi i shikuesve u zgjidh shpejt dhe ndeshja vazhdoi.

TABELA AKTUALE

Në pjesën e dytë, ishte përsëri skuadra mysafire ajo që e gjeti rrjetën. Diar Prokshi në minutën e 64’ shënoi për 0-2, e kështu Nikli e gjeti sigurinë për pjesën e mbetur të ndeshjes.

Në minutën e 84’ të ndeshjes, Dren Gashi i Niklit shënoi edhe një herë, mjeshtërisht me parabollë, por goli i tij u anulua nga VAR-i dhe rezultati mbeti 0-2, rezultat me të cilin edhe u mbyll ndeshja në fund.

Për Niklin kjo është fitorja e parë sezonale pas dy humbjeve të pësuara, kurse Llapi mbetet ende pa fitore sivjet.

Xhiron tjetër, Llapi e pret Malishevën, kurse Nikli luan në shtëpi ndaj Dukagjinit.

 


11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

12/09/21 @ 15:00

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Dukagjini

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Dukagjini

12/09/21 @ 14:19

LLAPI - FERONIKELI

Të dyjat, në kërkim të fitores së parë

FFK Superliga

Të dyjat, në kërkim të fitores së parë

12/09/21 @ 13:30

GJILANI - DUKAGJINI

Gjilani për kryesim, Dukagjini për fitoren e parë

FFK Superliga

Gjilani për kryesim, Dukagjini për fitoren e parë

12/09/21 @ 13:01

SOUTHAMPTON

Armando Broja shkëlqeu në barazimin e ekipit

Kombëtarja/Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Armando Broja shkëlqeu në barazimin e ekipit

11/09/21 @ 23:23

ZEKIRIJA RAMADANI

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

FFK Superliga

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

11/09/21 @ 22:31

GJILANI - DUKAGJINI

Pa fitues në Gjilan, pikët ndahen

FFK Superliga

Pa fitues në Gjilan, pikët ndahen

12/09/21 @ 17:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

12/09/21 @ 15:00

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Dukagjini

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Dukagjini

12/09/21 @ 14:19

LLAPI - FERONIKELI

Të dyjat, në kërkim të fitores së parë

FFK Superliga

Të dyjat, në kërkim të fitores së parë

12/09/21 @ 13:30

GJILANI - DUKAGJINI

Gjilani për kryesim, Dukagjini për fitoren e parë

FFK Superliga

Gjilani për kryesim, Dukagjini për fitoren e parë

12/09/21 @ 13:01

ZEKIRIJA RAMADANI

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

FFK Superliga

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

11/09/21 @ 22:31

BALLKANI 3-2 ULPIANA

Rrustem Hoxha në sekondë të fundit i jep fitore Ballkanit

FFK Superliga

Rrustem Hoxha në sekondë të fundit i jep fitore Ballkanit

11/09/21 @ 18:45

MALISHEVA 0-1 DRITA

Ardit Tahiri vendimtar, Drita njofton me humbje Malishevën

FFK Superliga

Ardit Tahiri vendimtar, Drita njofton me humbje Malishevën

11/09/21 @ 18:33

DRENICA 2-1 PRISHTINA

Drenica mposht edhe Prishtinën, bashkëkryeson tabelën

FFK Superliga

Drenica mposht edhe Prishtinën, bashkëkryeson tabelën

11/09/21 @ 18:23

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Ulpiana

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Ulpiana

11/09/21 @ 15:38


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga