Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SOUTHAMPTON

Armando Broja shkëlqeu në barazimin e ekipit

Foto: southamptonfc.com

Armando Broja shkëlqeu në barazimin e ekipit


11 September, 2021 @23:23

Sulmuesi i Shqipërisë, Armando Broja, që kaloi një fillim shtator të mahnitshëm me kuqezinjtë, duke shënuar golin e parë të kombëtares në histori ndaj Hungarisë, ia solli fitoren e parë ndaj Hungarisë, si dhe shënoi e asistoi në përballjen ndaj San Marinos, ka luajtur sot 16 minuta në përballje ndaj West Hamit për ekipin e tij Southampton.

Ai u fut në ndeshje nga trajneri Ralph Hasenhuttl në minutën e 74 të lojës në vend të sulmuesit kryesor të skuadrës Adam Arsmtrong.

Ndërsa pas kësaj minute, pati raste të jashtëzakonshme për shënim dhe nxjerrje penalltie, që nuk u konkretizuan për të përfunduar dueli 0-0.

“Kjo është ajo që pres nga ai. Ai ka qenë plotë vetëbesim pas ndeshjeve ndërkombëtare që i kishte. Ai ka shënuar dhe ka asistuar. Ai ka shpejtësi, dinamikë dhe jam definitivish i lumtur me performancën e tij të treguar sot,” ka thënë strategu austriak i Southamptonit pas ndeshjes për faqen zyrtare të klubit.

 

Broja që është me prejardhje nga Malësia e Madhe e Shqipërisë, ka lindur në Slough të Britanisë së Madhe. Ai është rritur në ekipin e Chelseat, ku ka kaluar në gjeneratat U18, U23, për t’u huazuar në stinorin e kaluar te Vitesse në Holandë, e kësaj radhe te Southampton në PremierLigë. Broja është 20-vjeçar.

 

Southampton është aktualisht i 14-ti në renditjen tabelare të Premier Ligës.


ZEKIRIJA RAMADANI

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

FFK Superliga

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

11/09/21 @ 22:31

PAS HUMBJES SË SOTME

Vjen shkarkimi i parë në Ligën e Parë

FFK Liga e parë/Transfere

Vjen shkarkimi i parë në Ligën e Parë

11/09/21 @ 22:14

GJAKOVA - DARDANËT

KF Gjakova fiton derbin lokal

FFK Liga e Dytë

KF Gjakova fiton derbin lokal

11/09/21 @ 22:02

BEHARI - SHKËNDIJA

Behari e Shkëndija ndahen në paqe

FFK Liga e Dytë

Behari e Shkëndija ndahen në paqe

11/09/21 @ 21:57

VITIA - ARBËRIA

Vitia njoftohet me fitore

FFK Liga e parë

Vitia njoftohet me fitore

11/09/21 @ 20:45

2 KORRIKU 3-2 FUSHË KOSOVA

2 Korriku lider me fitoren e radhës

FFK Liga e parë

2 Korriku lider me fitoren e radhës

11/09/21 @ 19:50

DRENASI 0-0 RAHOVECI

Rahoveci nuk mposhtet, nxjerrë pikë nga Drenasi

FFK Liga e parë

Rahoveci nuk mposhtet, nxjerrë pikë nga Drenasi

11/09/21 @ 19:33

KOSOVA (F) - SHQIPËRIA (F)

Vajzat e Shqipërisë triumfojnë ndaj vajzave të Kosovës

Shqipëria/Kosova/International

Vajzat e Shqipërisë triumfojnë ndaj vajzave të Kosovës

30/11/21 @ 18:48

TALENTI: ARBËR BYTYQI

Prizrenasi i pazëvendësueshëm te Shqipëria U19

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria/Kosova/International/Sportistë shqiptarë në botë

Prizrenasi i pazëvendësueshëm te Shqipëria U19

17/11/21 @ 20:48

WIL 1900

Burim Kukeli nis karrierën e trajnerit në Zvicër

Shqipëria/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Burim Kukeli nis karrierën e trajnerit në Zvicër

17/11/21 @ 11:51

KUALIFIKUESET E SHPRESAVE

Kosova U21 me përmbysje mposht Shqipërinë U21

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria/Kosova

Kosova U21 me përmbysje mposht Shqipërinë U21

16/11/21 @ 21:04

SHQIPËRIA

E FUNDIT: Mesfushori njofton largimin nga kombëtarja

Shqipëria/International/Sportistë shqiptarë në botë

E FUNDIT: Mesfushori njofton largimin nga kombëtarja

16/11/21 @ 16:22

SHQIPËRIA 1-0 ANDORRA

Shqipëria kryen kampanjën me pikë rekorde!

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Shqipëria kryen kampanjën me pikë rekorde!

15/11/21 @ 22:41

FORMACIONET STARTUESE: SHQIPËRIA - ANDORRA

11-she eksperimentale nga Reja në ndeshjen e fundit

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria/International

11-she eksperimentale nga Reja në ndeshjen e fundit

15/11/21 @ 19:28

KUALIFIKUESE

Shqipëria U19 rikthehet ndaj Serbisë për të fituar pikën

Shqipëria

Shqipëria U19 rikthehet ndaj Serbisë për të fituar pikën

13/11/21 @ 16:54

SULMUESI S'UDHËTON

Armando Broja s’udhëton për ndeshjen e fundit!

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Armando Broja s’udhëton për ndeshjen e fundit!

13/11/21 @ 16:28

FORMACIONET STARTUESE

Reja përballë anglezëve del me formacion të hapur

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Reja përballë anglezëve del me formacion të hapur

12/11/21 @ 19:14


 
Të gjitha lajmet nga Shqipëria