Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS HUMBJES SË SOTME

Vjen shkarkimi i parë në Ligën e Parë

Vjen shkarkimi i parë në Ligën e Parë


11 September, 2021 @22:14

Vetëm dy ndeshje të zhvilluara në Ligën e Parë B dhe i gjithë shtabi teknik i klubit që ra në stinorin e kaluar nga Superliga, Arbëria, është shkarkuar.

Njoftimin e ka dhënë para pak minutash faqja zyrtare e klubit, ndërsa ka bërë të ditur se ditëve në vijim do të njoftojë për hapat që klubi do t’i ndërmerr më tej.

Xhiroja e dytë e Ligës së Parë B ka filluar sot dhe përfundon nesër, ndërsa Arbëria në dy ndeshjet e zhvilluara ka regjistruar një humbje dhe një barazim.

“Kryesia e Klubit Futbollistik Arbëria në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur, për shkak të performancës në dy lojët e para e ka liruar Shtabin teknik nga detyra. Kryesia e falenderon shtabin teknik për punën dhe angazhimin e deritanishëm. Ditëve në vijim ju informojmë për hapat tutje që do të ndërmarrë klubi,” ka shkruar njoftimi i KF Arbëria.

Arbëria, në stinorin e kaluar kishte debutuar në Superligë të Kosovës dhe kishte pasur start tepër të mirë nën drejtimin e trajnerit Arbnor Morina, duke kaluar ciklin e parë të ndeshjeve në pjesë të madhe të saj në krye të klasifikimit të Superligës.

Gradualisht, skuadrat tjera morën veten dhe Arbëria në fund të stinorit pa veten të rënë nga Superliga me vetëm dy pikë më pak se skuadrat që shpëtuan.

Arbëria drejtohej deri tash nga trajneri Jeton Gashi.


GJAKOVA - DARDANËT

KF Gjakova fiton derbin lokal

FFK Liga e Dytë

KF Gjakova fiton derbin lokal

11/09/21 @ 22:02

BEHARI - SHKËNDIJA

Behari e Shkëndija ndahen në paqe

FFK Liga e Dytë

Behari e Shkëndija ndahen në paqe

11/09/21 @ 21:57

VITIA - ARBËRIA

Vitia njoftohet me fitore

FFK Liga e parë

Vitia njoftohet me fitore

11/09/21 @ 20:45

2 KORRIKU 3-2 FUSHË KOSOVA

2 Korriku lider me fitoren e radhës

FFK Liga e parë

2 Korriku lider me fitoren e radhës

11/09/21 @ 19:50

DRENASI 0-0 RAHOVECI

Rahoveci nuk mposhtet, nxjerrë pikë nga Drenasi

FFK Liga e parë

Rahoveci nuk mposhtet, nxjerrë pikë nga Drenasi

11/09/21 @ 19:33

KEK-u - VËLLAZËRIA

KEK-u ndanë kreun me Minatorin

FFK Liga e Dytë

KEK-u ndanë kreun me Minatorin

11/09/21 @ 19:26

BASHKIMI - MINATORI

Minatori kthehet në shtëpi si lider

FFK Liga e Dytë

Minatori kthehet në shtëpi si lider

11/09/21 @ 19:18

LIRIA 0-0 TREPÇA

Dy kartona të kuq, në barazimin mes Lirisë e Trepçës

FFK Liga e parë

Dy kartona të kuq, në barazimin mes Lirisë e Trepçës

11/09/21 @ 19:09

VITIA - ARBËRIA

Vitia njoftohet me fitore

FFK Liga e parë

Vitia njoftohet me fitore

11/09/21 @ 20:45

2 KORRIKU 3-2 FUSHË KOSOVA

2 Korriku lider me fitoren e radhës

FFK Liga e parë

2 Korriku lider me fitoren e radhës

11/09/21 @ 19:50

DRENASI 0-0 RAHOVECI

Rahoveci nuk mposhtet, nxjerrë pikë nga Drenasi

FFK Liga e parë

Rahoveci nuk mposhtet, nxjerrë pikë nga Drenasi

11/09/21 @ 19:33

LIRIA 0-0 TREPÇA

Dy kartona të kuq, në barazimin mes Lirisë e Trepçës

FFK Liga e parë

Dy kartona të kuq, në barazimin mes Lirisë e Trepçës

11/09/21 @ 19:09

FERIZAJI 0-1 RAMIZ SADIKU

Shpresim Prestreshi sjell fitore të madhe, befasohet Ferizaji

FFK Liga e parë

Shpresim Prestreshi sjell fitore të madhe, befasohet Ferizaji

10/09/21 @ 18:37

LIGA e PARË

Me eurogol të Prapashticës, Vëllaznimi përkohësisht lider

FFK Liga e parë

Me eurogol të Prapashticës, Vëllaznimi përkohësisht lider

10/09/21 @ 18:29

ORARI

Orari i Ligës së Parë (Java 2)

FFK Liga e parë

Orari i Ligës së Parë (Java 2)

09/09/21 @ 22:33

PËRGATITORE

‘89-shi superior ndaj Arbërisë sot

FFK Liga e parë

‘89-shi superior ndaj Arbërisë sot

03/09/21 @ 22:51

PËRGATITORE

Ferizaji mposhti Lirinë

FFK Liga e parë

Ferizaji mposhti Lirinë

03/09/21 @ 22:34

FERIZAJ - VLLAZNIA

Pa gola e nisin stinorin Ferizaji e Vllaznia

FFK Liga e parë

Pa gola e nisin stinorin Ferizaji e Vllaznia

29/08/21 @ 23:08


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë