Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIRIA 0-0 TREPÇA

Dy kartona të kuq, në barazimin mes Lirisë e Trepçës

Pamje nga ndeshja e sotme, duel mes futbollistëve të Lirisë dhe Trepçës/ TOPSPORTI/ D. S.

Dy kartona të kuq, në barazimin mes Lirisë e Trepçës


11 September, 2021 @19:09

Dy skuadrat që dikur kanë bërë gara në Superligë të Kosovës, ndërsa tash e sa stinorë po militojnë në Ligë të Parë të Kosovës, Liria e Trepça kanë barazuar në Përparim Thaqi sot.

Bardhezinjtë e Prizrenit kanë qenë në dy raste më afër golit sesa xehetarët, që kanë pasur një rast të mirë dhe më konkret sesa vendasit, për të përfunduar ndeshja në prani të rreth njëqind shikuesve, baraz 0-0.

Pas pjesës së parë shterpe, Trepça e drejtuar nga Emin Baliqi krijoi një rast të mirë, por futbollistët e saj s’u gjendën mirë në zonë të prizrenasve për të shënuar.

Në pjesë të dytë, Liria e kërkoi më shumë golin, por pos një shtylle pas goditjes me kokë nga krosimi i Liridon Fetahajt, gol nuk kishte.

TABELA AKTUALE

Edhe një rast i mirë i prizrenasve shkoi huq, kur braziliani i skuadrës çoi topin në rrjetë të Silas Opukut me finte, por pak më parë anësori kishte sinjalizuar faul, që ngjalli pakënaqësi te vendasit.

E kah fundi i ndeshjes, pas minutës së 80 derisa bëhej gati një goditje e lirë, në zonë, një futbollist i Lirisë dhe i një i Trepçës pas shtyerjes së dyanshme në luftë për pozicionim, si duket pështyen njëri-tjetrin dhe referi kryesor i ndeshjes që ishte afër, pa asnjë dyshim u dha të dyve karton të kuq.

Deri në fund të ndeshjes, Liria kishte edhe një gjysmërast, që nuk u çua deri në fund dhe kështu skuadrat ndanë pikët.

Liria pa gol të shënuar ende këtë stinor në Ligë të Parë A, ka marrë kështu pikën e parë të saj, ndërsa Trepça aktualisht mban kreun me këtë barazim, duke qenë pa humbje.


BALLKANI 3-2 ULPIANA

Rrustem Hoxha në sekondë të fundit i jep fitore Ballkanit

FFK Superliga

Rrustem Hoxha në sekondë të fundit i jep fitore Ballkanit

11/09/21 @ 18:45

MALISHEVA 0-1 DRITA

Ardit Tahiri vendimtar, Drita njofton me humbje Malishevën

FFK Superliga

Ardit Tahiri vendimtar, Drita njofton me humbje Malishevën

11/09/21 @ 18:33

DRENICA 2-1 PRISHTINA

Drenica mposht edhe Prishtinën, bashkëkryeson tabelën

FFK Superliga

Drenica mposht edhe Prishtinën, bashkëkryeson tabelën

11/09/21 @ 18:23

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Ulpiana

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Ulpiana

11/09/21 @ 15:38

11-SHET

Formacionet zyrtare: Malisheva - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Malisheva - Drita

11/09/21 @ 15:35

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Prishtina

11/09/21 @ 15:26

MALISHEVA - DRITA

Duel për kryesim në Malishevë

FFK Superliga

Duel për kryesim në Malishevë

11/09/21 @ 11:34

DRENICA - PRISHTINA

Kampionja në udhëtim të vështirë

FFK Superliga

Kampionja në udhëtim të vështirë

11/09/21 @ 11:06

LIGA e PARË

Ndahen pikët në Kamenicë

FFK Liga e parë

Ndahen pikët në Kamenicë

12/09/21 @ 22:16

LIGA e PARË

Vllaznia me rezultat minimal, ngritet në pozitën e tretë

FFK Liga e parë

Vllaznia me rezultat minimal, ngritet në pozitën e tretë

12/09/21 @ 19:51

LIGA e PARË

Onix fiton derbin pejan

FFK Liga e parë

Onix fiton derbin pejan

12/09/21 @ 19:41

LIGA e PARË

Trepça’89 barazon me A&N, ruan kreun

FFK Liga e parë

Trepça’89 barazon me A&N, ruan kreun

12/09/21 @ 19:24

PAS HUMBJES SË SOTME

Vjen shkarkimi i parë në Ligën e Parë

FFK Liga e parë/Transfere

Vjen shkarkimi i parë në Ligën e Parë

11/09/21 @ 22:14

VITIA - ARBËRIA

Vitia njoftohet me fitore

FFK Liga e parë

Vitia njoftohet me fitore

11/09/21 @ 20:45

2 KORRIKU 3-2 FUSHË KOSOVA

2 Korriku lider me fitoren e radhës

FFK Liga e parë

2 Korriku lider me fitoren e radhës

11/09/21 @ 19:50

DRENASI 0-0 RAHOVECI

Rahoveci nuk mposhtet, nxjerrë pikë nga Drenasi

FFK Liga e parë

Rahoveci nuk mposhtet, nxjerrë pikë nga Drenasi

11/09/21 @ 19:33

FERIZAJI 0-1 RAMIZ SADIKU

Shpresim Prestreshi sjell fitore të madhe, befasohet Ferizaji

FFK Liga e parë

Shpresim Prestreshi sjell fitore të madhe, befasohet Ferizaji

10/09/21 @ 18:37

LIGA e PARË

Me eurogol të Prapashticës, Vëllaznimi përkohësisht lider

FFK Liga e parë

Me eurogol të Prapashticës, Vëllaznimi përkohësisht lider

10/09/21 @ 18:29


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë