Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MALISHEVA 0-1 DRITA

Ardit Tahiri vendimtar, Drita njofton me humbje Malishevën

Ardit Tahiri vendimtar, Drita njofton me humbje Malishevën


11 September, 2021 @18:33

Skuadra e Malishevës që është duke e përjetuar sezonin debutues në Superligë, sot është njoftuar me humbjen e parë të saj aty, pasi që u mposht nga Drita Liman Gegaj me rezultat minimal, 0-1 [Ardit Tahiri 83].

I posaardhuri nga Besa e Pejës, përsëri është treguar vendimtar te ekipi i Ardian Nuhiut, pasi që ka shënuar shtatë minuta para fundit të ndeshjes për t’ia sjellë fitoren e dytë të stinorit ekipit të tij të ri.

E ndeshja nisi me raste, ku së pari rrezikoi Gentian Binishi për vendasit, e më pas edhe Marko Simonovski për mysafirët. Por, gol s’kishte në pjesën e parë.

TABELA AKTUALE

Në pjesë të dytë Muhamed Hyseni (49) goditi shtyllën për vendasit, për t’i ngrirë për një moment gjilanasit. Por, Drita u kundërpërgjigj me mesfushorin nga Shqipëria, Erjon Vucaj, që tronditi shtyllën e vendasve. Përsëri pa gol.

E në fund, në skenë doli i riu i talentuar Ardit Tahiri, që shënoi për epërsinë e Dritës, kurse pas pesë minutave shtesë të dhëna nga referi kryesor, rezultati nuk ndërroi dhe kështu Drita kap shtatë pikëshin pas tri xhirove për të qenë në bashkëkryesim sa i përket pikëve, e Malisheva tashmë ka shijuar gjithçka në Superligë, fitoren, barazimin dhe me sot, edhe humbjen.


DRENICA 2-1 PRISHTINA

Drenica mposht edhe Prishtinën, bashkëkryeson tabelën

FFK Superliga

Drenica mposht edhe Prishtinën, bashkëkryeson tabelën

11/09/21 @ 18:23

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Ulpiana

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Ulpiana

11/09/21 @ 15:38

11-SHET

Formacionet zyrtare: Malisheva - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Malisheva - Drita

11/09/21 @ 15:35

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Prishtina

11/09/21 @ 15:26

MALISHEVA - DRITA

Duel për kryesim në Malishevë

FFK Superliga

Duel për kryesim në Malishevë

11/09/21 @ 11:34

DRENICA - PRISHTINA

Kampionja në udhëtim të vështirë

FFK Superliga

Kampionja në udhëtim të vështirë

11/09/21 @ 11:06

BALLKANI - ULPIANA

Ballkani favorit, kërkon kreun

FFK Superliga

Ballkani favorit, kërkon kreun

11/09/21 @ 10:59

TEUTA 1-0 PARTIZANI

Kampionja e nis me fitore, Partizani dështon nga penalltia

FSHF Kategoria Superiore

Kampionja e nis me fitore, Partizani dështon nga penalltia

10/09/21 @ 23:44

ZEKIRIJA RAMADANI

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

FFK Superliga

Merr përgjegjësinë për “katastrofën”

11/09/21 @ 22:31

BALLKANI 3-2 ULPIANA

Rrustem Hoxha në sekondë të fundit i jep fitore Ballkanit

FFK Superliga

Rrustem Hoxha në sekondë të fundit i jep fitore Ballkanit

11/09/21 @ 18:45

DRENICA 2-1 PRISHTINA

Drenica mposht edhe Prishtinën, bashkëkryeson tabelën

FFK Superliga

Drenica mposht edhe Prishtinën, bashkëkryeson tabelën

11/09/21 @ 18:23

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Ulpiana

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Ulpiana

11/09/21 @ 15:38

11-SHET

Formacionet zyrtare: Malisheva - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Malisheva - Drita

11/09/21 @ 15:35

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Prishtina

11/09/21 @ 15:26

MALISHEVA - DRITA

Duel për kryesim në Malishevë

FFK Superliga

Duel për kryesim në Malishevë

11/09/21 @ 11:34

DRENICA - PRISHTINA

Kampionja në udhëtim të vështirë

FFK Superliga

Kampionja në udhëtim të vështirë

11/09/21 @ 11:06

BALLKANI - ULPIANA

Ballkani favorit, kërkon kreun

FFK Superliga

Ballkani favorit, kërkon kreun

11/09/21 @ 10:59

SUPERLIGA

Caktohet orari i xhiros 3 në Superligë

FFK Superliga

Caktohet orari i xhiros 3 në Superligë

08/09/21 @ 13:03


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga