Të gjitha lajmet

ONIX - ISTOGU

Arifaj e Krasniqi për fitoren e Onixit ndaj Istogut

Foto: KF Onix

Arifaj e Krasniqi për fitoren e Onixit ndaj Istogut


21 February, 2021 @15:09

Pas suksesit në Kupën e Kosovës, sot skuadra e Istogut u mposht 2-1 në ndeshjen e parë në stinorin pranveror në Ligën e Parë.

Istogun sot e mposhti skuadra e Onixit, të cilës fitoren ia siguruan golat e Granit Arifajt (P) dhe Norik Krasniqit.

TABELA AKTUALE

Të dy golat e Onixit u shënuan në pjesën e parë, ndërkohë që ngushtimi i epërsisë nga Istogu erdhi nga Fatmir Rexhaj në minutën e 77’, mirëpo Onixi u mbajt mirë dhe barazimi i mysafirëve nuk ndodhi, për t’u mbyllur kështu ndeshja me fitoren e Onixit.

Kjo fitore bën që Onixi të jetë në vendin e tretë të Grupit A në Ligën e Parë, kurse Istogu ndodhet dy vende më poshtë.


DRENASI - VËLLAZNIMI

Drenasi e Vëllaznimi e nisin me barazim

FFK Liga e parë

Drenasi e Vëllaznimi e nisin me barazim

21/02/21 @ 15:01

VITIA - VLLAZNIA

Edhe Vitia dëshiron kryesimin, për fitore ndaj Vllaznisë

FFK Liga e parë

Edhe Vitia dëshiron kryesimin, për fitore ndaj Vllaznisë

21/02/21 @ 09:49

ULPIANA - RAMIZ SADIKU

Ulpiana kërkon pozitën e parë

FFK Liga e parë

Ulpiana kërkon pozitën e parë

21/02/21 @ 09:45

FERIZAJ - DARDANA

Ferizaji në krizë, e pret Dardanën

FFK Liga e parë

Ferizaji në krizë, e pret Dardanën

21/02/21 @ 09:40

ONIX - ISTOGU

Përballja më interesante e Grupit A, Onix-Istogu

FFK Liga e parë

Përballja më interesante e Grupit A, Onix-Istogu

21/02/21 @ 09:36

TREPÇA - A&N

A&N kërkon fitoren e gjashtë rresht

FFK Liga e parë

A&N kërkon fitoren e gjashtë rresht

21/02/21 @ 09:30

DRENAS - VËLLAZNIMI

Dueli për t’u larguar nga fundi i tabelës

FFK Liga e parë

Dueli për t’u larguar nga fundi i tabelës

21/02/21 @ 09:25

2 KORRIKU - FLAMURTARI

2 Korriku befason liderin

FFK Liga e parë

2 Korriku befason liderin

20/02/21 @ 16:22

LIGA e PARË

Liria rrëmben pikën me 10 lojtarë nga lideri

FFK Liga e parë

Liria rrëmben pikën me 10 lojtarë nga lideri

20/02/21 @ 15:56

MALISHEVA - VUSHTRRIA

Malisheva deklason Vushtrrinë, merr kryesimin

FFK Liga e parë

Malisheva deklason Vushtrrinë, merr kryesimin

20/02/21 @ 15:23


Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë