Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ASISTUESI MË I MIRË I STINORIT

Armend Thaqi, njëshi i asistimeve në Superligë 2023/24

Foto: FCBallkani/ fb

Armend Thaqi, njëshi i asistimeve në Superligë 2023/24


7 June, 2024 @15:35

Mbrojtësi i krahut i Ballkanit dhe lojtari i parë që kishte arritur të jetë pjesë e Kosovës duke luajtur në Superligë, Armend Thaqi, është asistuesi më i mirë i stinorit 2023/24 në Superligë.

LISTA E TOP-50 ASISTUESVE TË SUPERLIGËS 2023/24

Pas të gjitha rasteve të krijuara dhe asistimeve të shikuara mirë nga TopSporti.com Armendi ka qenë njeriu me më së shumti pasime prej të cilave rrodhi goli, ndërsa për një më shumë ka lënë pas tij Jakup Berishën e Feronikelit’74 dhe Etnik Brrutin e Malishevës.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga