Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TOP-GOLASHËNUESI

Për një gol më shumë, Muhamet Hyseni u bë TOP-Golashënuesi i Superligës 23/24

Foto: KFLlapi/ fb

Për një gol më shumë, Muhamet Hyseni u bë TOP-Golashënuesi i Superligës 23/24


7 June, 2024 @15:28

Vetëm një gol ka qenë dallimi mes dy golashënuesve më të spikatur të edicionit që e lamë pas të Superligës. Ndërsa, me golat e shënuar në fund ai ka arritur që të luftojë Drilon Hazrollajn për tu bërë “këpucë e artë” e stinorit 2023/24.

LISTA E TOP-50 GOLASHËNUESVE NË SUPERLIGË 2023/24

Hyseni kreu stinorin me 26 gola të shënuara, 6 asistime dhe me 2967 minuta të kaluara në fushë, ndërsa prej 26 golave 7 i dha nga pika e bardhë. Hyseni është edhe lojtar i reprezentacionit të Kosovës.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga