Të gjitha lajmet

FERIZAJ - BALLKANI

Ballkani i pandalshëm, fiton edhe në Ferizaj

Ballkani i pandalshëm, fiton edhe në Ferizaj

2 October, 2019 @16:47

Pas fitores 0-1 ndaj Drenicës në Skenderaj, Ballkani i Ismet Munishit ka shënuar edhe një fitore të rëndësishme në udhëtim.

Sot therandasit triumfuan 1-2 ndaj Ferizajit vendas, për të vazhduar fuqishëm luftën për titullin kampion.

Blend Baftiu me asistimin e Besnik Krasniqit shënoi fillimisht në minutën e 15’, derisa epërsia u dyfishua nga Artur Magani (34’) pas asistimit nga Blend Baftiu, para se Edon Sadriu i vendasve ta ngushtonte epërsinë në 1-2 pas një goli të shënuar nga gjuajtja e lirë në fundin e pjesës së parë.

TABELA AKTUALE

Në pjesën e dytë, megjithë tentimet e skuadrave për gol, portierët nuk u mposhtën dhe ndeshja u mbyll me rezultatin final 1-2.

Kjo fitore bën që Ballkani të ketë pikë të barabarta me Llapin lider, derisa Ferizaji edhe më tutje ndodhet në zonën e ftohtë.

DUKAGJINI - TREPÇA '89

Demiri për fitoren e parë të Dukagjinit

2 October, 2019 @16:40

Vjen fitorja e parë e Dukagjinit në elitën e futbollit kosovar sivjet! Skuadra nga Klina sot arriti ta mposhtë Trepçën…

FERONIKELI - LLAPI

Pefqeli në kohën shtesë, Llapi mposht kampionin

2 October, 2019 @16:30

Në mënyrë dramatike është mbyllur ndeshja kryesore e ditës së sotme në Superligë. Skuadra e Llapit ka arritur që në…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Trepça ‘89

2 October, 2019 @14:00

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dukagjinit dhe të Trepçës ‘89. DUKAGJINI: Neziri, Basriu, Sya, Haliti, Musa, Mustafa, Gavara, Jashanica, Marmullaku,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Ballkani

2 October, 2019 @13:51

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Ballkanit. FERIZAJ: Kaçiu, Bardhi, Qerkini, Asani, Shaljani, Kuka, Mustafa, Shaqiri, Sadriu, Shala,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Llapi

2 October, 2019 @13:46

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Llapit. FERONIKELI: Troshupa, Prekazi, Thaqi, Islami, Hoxha, Bojku, Dabiqaj, Hoti, Fazliu, Da…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga