Të gjitha lajmet

ÇEREKFINALJA: KIKA - BALLKANI

Ballkani siguron gjysmëfinalen pas vazhdimeve

Foto: KFBallkani/fb

Ballkani siguron gjysmëfinalen pas vazhdimeve

10 February, 2019 @15:46

Kika
Ballkani
Kika 0 : 1 Ballkani
Edi MAKSUTAJ 11'5

Stadiumi me bar sintetik, Gjilan

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin me bar sintetik në Gjilan, skuadra e Ballkanit ka triumfuar 0-1 ndaj skuadrës vendase të Kikës.

Koha e rregullt e ndeshjes përfundoi pa gola, ndërsa në vazhdime golin e fitores për Ballkanin e shënoi Edi Maksutaj në minutën e 115’ të duelit, për të kaluar kështu Ballkanin në gjysmëfinale të Kupës.

Sa i përket ndeshjes, ajo kaloi me raste për shënim nga të dyja skuadrat. mirëpo portat mbeten të paprekura deri në minutën e 115’, moment në të cilin u shënua goli i therandasve, që doli të ishte i vetmi gol i përballjes.

SKEMA E KUPËS

Pas Feronikelit e Vëllaznimit, Ballkani është gjysmëfinalisti i tretë i Kupës së Kosovës, ndërsa gjysmëfinalisti i fundit do të kuptohet pas takimit Prishtina vs. Trepça ‘89.

VËLLAZNIMI - DRITA

Vëllaznimi vs. Drita, 11-shet startuese

TOPSPORTI / ARKIV

10 February, 2019 @12:52

Me fillim nga ora 13:00, në stadiumin e qytetit në Gjakovë në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës mes…

KIKA - BALLKANI

Kika vs. Ballkani, 11-shet startuese

10 February, 2019 @12:41

Janë publikuar formacionet startuese të Kikës dhe Ballkanit, të cilat sot mes vete ndeshen në kuadër të çerekfinales së Kupës…

KUPA E KOSOVËS

Kush do të jenë 3 gjysmëfinalistët e fundit?

TOPSPORTI / D.SH

10 February, 2019 @10:50

Me ndeshjet e Kupës ka filluar pranvera në futbollin kosovar. Dje skuadra e Feronikelit arriti të bëhet gjysmëfinalistja e…

PARTIZANI - KASTIROTI

Ngrisin epërsinë në krye, Panucci i ndjek nga afër

9 February, 2019 @19:44

Partizani ka vazhduar me formë të mirë në Superioren shqiptare edhe sot, derisa në ndeshjen hapëse të xhiros XXI ka…

ATLETICO MADRID - REAL MADRID

Real i tregon Atleticos kush ‘kollitet’ në Madrid

Foto: LaLiga Official

9 February, 2019 @19:02

Real Madrid ka kaluar në vend të dytë të klasifikimit të La Ligas sot, pasi që mposhti rivalin direkt për…

HUDDERSFIELD - ARSENAL

3 pikë për Arsenalin në “Kirklees Stadium”

9 February, 2019 @17:54

Përkundër mungesave të shumta në formacionin bazë, Arsenali nuk gaboi në transfertën te Huddersfieldi. Londinezët shënuan dy herë në pjesën…

FINAL FOUR

Final 4 i Champions League do të mbahet në Antwerp

7 April, 2019 @14:10

Final Four i sezonës 2018/19 në Champions League do të mbahet në Antwerp të Belgjikës. Ndeshjet do të zhvillohen në…

LIPJANI - BASHKIMI

Bashkimi për TOP4

7 April, 2019 @12:44

Ndeshja e fundit e xhiros XXVI në Superligën e Kosovës në basketboll, do të luhet ndërmjet Lipjanit dhe Bashkimit. Në…

PRISHTINA - YLLI

Derbi në Prishtinë

7 April, 2019 @12:40

Dy vendet e para në Superligën e Kosovës në basketboll, Prishtina dhe Ylli, sot në ora 17:00 do të takohen…

GJILANI - DRITA

Gjilani-Drita me reflektorë në ‘Fadil Vokrri’

7 April, 2019 @12:03

Derbi i madh i anamoravës, do të luhet sonte në ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Drita në…

BALLKANI - FLAMURTARI

Ndeshje për ikje nga zona e rrezikshme

7 April, 2019 @11:58

Dueli në mes të Ballkanit dhe Flamurtarit, do të jetë shumë e rëndësishmë për të dyja skuadrat. Që të dyja…

Të gjitha lajmet nga